Інтерфакс-Україна
20:32 25.03.2023

Нідерландський FMO у 2022 р. визнав EUR137 млн збитку своїх інвестицій в Україні

3 хв читати
Нідерландський FMO у 2022 р. визнав EUR137 млн збитку своїх інвестицій в Україні

Голландський банк розвитку (FMO) за підсумками 2022 року через розпочату Росією війну проти України визнав збиток від інвестицій в українські активи EUR137 млн, зокрема EUR82 млн за кредитами та EUR50 млн - за інвестиціями в капітал, ідеться в річному звіті.

Цей результат кращий, ніж за підсумками першого півріччя, коли FMO зменшив оцінку вартості свого портфеля в Україні на EUR164,1 млн, зокрема кредитів - на EUR96,5 млн, прямих інвестицій - на EUR67,6 млн.

Як зазначається у звіті, FMO активно працює в Україні протягом десятиліть. На кінець 2022 року в його портфелі інвестицій було 13 клієнтів, які працюють у секторі агробізнесу, продуктах харчування та води, а також енергетики (один проєкт в енергетиці списали в першому півріччі), а вартість портфеля оцінювали в EUR117 млн. Уточнюють, що загальна непогашена сума кредитів становить EUR90 млн, за якими визнали зменшення корисності EUR43 млн. Окрім того, у 2022 році було списано заборгованість двох клієнтів на загальну суму EUR45 млн євро.

Згідно з документом, хоча вартість вкладень FMO в акціонерний капітал становила на кінець року EUR51 млн, справедлива вартість оцінювалася в EUR23 млн.

Крім того, видані гарантії на EUR13 млн, надані FMO своїм клієнтам, знецінилися у 2022 році на EUR10 млн, ідеться у звіті.

Банк зазначив, що російські інвестиції у нього відсутні, а в Білорусі йдеться про інвестиції в капітал на EUR18 млн.

"Тепер FMO набагато уважніше ставиться до нових інвестицій у країни Європи та Центральної Азії, які з більшою ймовірністю постраждають від конфлікту", - констатується в документі.

Водночас банк зазначив, що 2022 року продемонстрував підтримку української економіки, вклавши $20 млн у новий фонд від Horizon Capital, який він раніше неодноразово підтримував, Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV), що інвестує у швидкозростаючі технологічні та експортно-орієнтовані компанії в Україні та сусідньому регіоні і має цільовий розмір $250 млн.

"Повномасштабне російське вторгнення в Україну різко підірвало українську економіку, хоча ІТ-компанії та технологічні компанії продемонстрували стійкість і стали рятувальним кругом для країни. Експорт ІТ, який наразі є ключовим джерелом припливу іноземної валюти, перебуває на історичному піку і продовжує зростати", - наголошується у звіті.

Загалом, наголошує FMO, хоча війна торкнулася всіх українських клієнтів банку, вони продемонстрували стійкість, скоригувавши свої операції.

Згідно зі звітом, війна в Україні, а також економічна та політична кризи в Шрі-Ланці та М'янмі негативно позначилися на нашому портфелі, який збільшився з 9,5% наприкінці 2021 року до 11,9% наприкінці 2022 року. Сумарна частка цих трьох країн сягнула майже 31% (трохи більше EUR200 млн). Частка українських активів у NPL за минулий рік зросла з 0% до 14%, шрі-ланкійських - з 0% до 9%.

"Війна, що триває в Україні та політична й економічна нестабільність у деяких географічних регіонах підприємства можуть негативно вплинути на портфель підприємства і знизити попит на капітал", - зазначив FMO щодо ризиків на 2023 рік.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА