Інтерфакс-Україна
07:28 05.04.2023

Міністри торгівлі країн G7 домовилися співпрацювати для контролю за експортом передових технологій

2 хв читати
Міністри торгівлі країн G7 домовилися співпрацювати для контролю за експортом передових технологій

Міністри торгівлі країн G7 у вівторок дійшли згоди про необхідність співпрацювати у сфері контролю за експортом новітніх технологій.

"Ми підтверджуємо, що експортний контроль – найбільш важливий механізм для реагування на виклики, спричинені альтернативним використанням технологій для військових цілей, а також для іншої діяльності, що загрожує глобальній, регіональній та національній безпеці", - наводить "Кіодо" витяги із заяви міністрів за підсумками зустрічі в онлайн-форматі.

Міністри G7 пояснили, що експортні обмеження мають завадити неправильному застосуванню найважливіших і перспективних технологій "зловмисними силами". Однак у заяві не уточнюється, про які країни може йтися.

Також міністри заявили про необхідність взаємодіяти з країнами поза межами G7, особливо з тими, які є головними експортерами, виробниками і покупцями в рамках глобальної системи поставок товарів.

Очікується, що результати цих консультацій врахують на саміті лідерів країн G7, який має відбутися з 19 до 21 травня в Японії в місті Хіросіма.

Раніше цього тижня стало відомо, що японський уряд ухвалив рішення посилити контроль за експортом апаратури для виробництва мікросхем. Пізніше очільник МЗС КНР Цинь Ган заявив своєму японському колезі Йошімасі Хаяші, що Токіо не варто підтримувати політику США, спрямовану на створення перешкод для виробництва мікросхем у Китаї.

7 жовтня 2022 року Мінторг США заборонив продаж Китаю найсучасніших чипів, а також устаткування, комплектуючих і програмного забезпечення для їхнього виробництва, причому особливу увагу приділили технологіям, пов'язаним зі штучним інтелектом і з потенційним військовим застосуванням.

При цьому японська Tokyo Electron Ltd і нідерландська ASML Holding є двома найважливішими постачальниками продукції, які потрібні США для ефективного застосування санкцій проти Китаю. На думку аналітиків, з урахуванням цих компаній, а також обмежень на відповідні поставки від американських компаній Applied Materials, Inc., Lam Research Corporation і KLA Corporation, китайським фірмам буде вкрай важко виробляти найсучасніші мікросхеми.

"Кіодо" зазначало, що Нідерланди погодилися приєднатися до заходів США. Однак влада ні Японії, ні Нідерландів не згадували Китай у контексті посилення правил експорту.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА