17:37 24.04.2023

Вплив імпорту молочних продуктів з України на ринок ЄС мінімальний - Eucolait

2 хв читати
Вплив імпорту молочних продуктів з України на ринок ЄС мінімальний - Eucolait

Європейська асоціація торгівлі молочною продукцією Eucolait виступила проти заборони Польщею, Угорщиною та Словаччиною імпорту та транзиту українською сільгосппродукцією, зокрема молочної продукції через її мінімальний вплив на європейський ринок.

"Ми можемо сказати загалом по ЄС, що вплив імпорту молочних продуктів з України був мінімальним", - заявила радниця з правових питань та політики Eucolait Еліс О’Донован, яку цитує m.foodingredientsfirst.com.

Eucolait не схвалює одностороннє рішення східноєвропейських країн, яке суперечить торговельній політиці Європейського Союзу та створює невизначеність та "атмосферу недовіри серед усіх операторів за усім ланцюжком поставок".

Асоціація закликала Європейську Комісію втрутитися та захистити преференційний режим торгівлі України. "Потрібно вжити відповідних заходів, щоб гарантувати, що цілісність єдиного ринку не буде поставлена під загрозу неузгодженими національними діями і що солідарність з Україною буде збережена", – зазначає О’Донован.

Водночас асоціація стверджує, що дії національних урядів в обхід торгової політики ЄС призводять лише до фрагментації єдиного ринку та підриву європейської єдності та солідарності. "Замість того, щоб приймати односторонні рішення, з будь-яких потенційних збоїв, спричинених відкриттям ринку ЄС для українських товарів, рішення слід шукати на європейському рівні", – зазначає О’Донован.

При цьому наголошується, що у 2022 році на європейському ринку відбулося збільшення обсягу олії та сухого знежиреного молока порівняно з попереднім роком.

Eucolait пояснила, що імпорт з України, зокрема сухого знежиреного молока та вершкового масла, зріс "достатньо" після скасування мит, але лише якщо порівнювати з низькою початковою базою. "Обсяги будь-якої продукції, що надходить до Євросоюзу, нижчі порівняно із загальним виробництвом ЄС", - зазначено у повідомленні.

О'Донован нагадала, що шляхи солідарності були створені як для дозволу українським продуктам виходити на ринок ЄС, так і для гарантування безпечного та надійного транзиту українських товарів до третіх країн світу. "Хоча можна висловити припущення, що імпорт української продукції буде вищим у сусідніх державах-членах ЄС, механізм шляхів солідарності дозволяє вільний доступ для цих продуктів по всьому ЄС", – наголосила вона і нагадала, що нарощування експорту молока з ЄС сприятиме глобальній продовольчій безпеці.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА