12:38 04.05.2023

Програма "єОселя" має високий попит, проте гальмується через недостатнє фінансування - девелопери

2 хв читати
Програма "єОселя" має високий попит, проте гальмується через недостатнє фінансування - девелопери

Державна програма доступного іпотечного кредитування "єОселя" має високий попит з боку потенційних покупців житла, проте її реалізація гальмується через недостатнє фінансування, констатують українські девелопери.

"І банки, і забудовники продовжують отримувати консультаційні запити щодо участі в «єОселя». Ледь не половина звернень до відділів продажу компанії стосується можливості придбати квартиру на умовах пільгової іпотеки від держави", - розповіла агентству "Інтерфакс-Україна" комерційна директорка компанії "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська.

За її словами, у столичному регіоні на участь у програмі "єОселя" акредитовано 21 будинок "Інтергал-Буду", однак на сьогодні підписано лише дев'ять угод на купівлю квартир за цією програмою.

"Ця цифра незмінна вже протягом декількох місяців, що в першу чергу пов'язано з припиненням фінансування програми. Наразі «Укрфінжитло» та уряд шукають додаткові фінансові джерела для продовження програми, оскільки попит на участь серед потенційних позичальників чималий", - зазначила Лаєвська.

Високий попит на пільгову іпотеку відзначив і генеральний директор групи "Ковальська" Сергій Пилипенко. До участі в "єОселя" акредитовано два будинки девелопера, ще два ЖК - "31" і "Будинок на Вавілових" з готовністю 60% - перебувають на завершальному етапі акредитації.

"Державна іпотечна програма, хоча і надає покупцям надію придбати житло - і це ми бачимо за кількістю звернень до відділу продажу, - але поки працює дуже повільно через відсутність фінансування", - зазначив він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, стимулювати ринок первинної житлової нерухомості зможе як фінансування програми пільгової іпотеки, так і реалізація держпрограми компенсації за зруйноване і пошкоджене житло, раніше анонсована до запуску в травні.

"Є сподівання, що частка запитів і безпосередньо угод збалансується після розгортання цільових державних програм, направлених саме на купівлю житла на первинному ринку нерухомості", - повідомив Пилипенко.

Як повідомили агентству в компанії Alliance Novobud, у програмі доступного кредитування беруть участь два ЖК із портфеля девелопера. Забудовник уклав дві угоди за програмою "єОселя", останню з яких - у лютому 2023 року. Клієнтами, які придбали квартири на пільгових умовах, були військовослужбовці.

"Наразі головна проблема — фактична відсутність фінансування програми. Маємо близько десяти угод, які очікують на транші. Велика кількість заявок знаходиться на етапі погодження", - поінформувала директорка з маркетингу Alliance Novobud Ірина Міхальова.

Вона також наголосила на важливості допуску до участі в програмі житлових проєктів на стадії будівництва, а також розширення дії програми на українців різних професій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА