Інтерфакс-Україна
15:26 12.05.2023

У ЄС запропонували офіційно заборонити постачання нафти РФ нафтопроводом "Дружба" до ФРН і Польщі - ЗМІ

1 хв читати
У ЄС запропонували офіційно заборонити постачання нафти РФ нафтопроводом "Дружба" до ФРН і Польщі - ЗМІ

У ЄС висунули пропозицію в рамках підготовлюваного 11 пакету санкцій проти РФ заборонити постачати її нафту трубопроводом "Дружба" до Німеччини та Польщі, повідомляє в п'ятницю Bloomberg із посиланням на документи, що є в його розпорядженні.

Однак, як уточнює агентство, "такий крок здебільшого матиме символічне значення, оскільки обидві країни вже відмовилися від цих постачань". Водночас у червні 2022 року, коли ЄС заборонив основну частину російського нафтового експорту до Союзу, для Німеччини та Польщі зробили винятки з цієї заборони.

Водночас чинними залишаться винятки із санкцій проти нафти РФ для Угорщини, Словаччини та Чехії, які отримують цю сировину через південну ділянку нафтопроводу "Дружба".

За інформацією Bloomberg, до обмежень цьогоріч ФРН і Польща у 2022 році отримували на день приблизно 480 тис. барелів нафти на день трубопроводом "Дружба". Країни, яким постачають нафту через його південну ділянку, тоді імпортували 290 тис. барелів на день, але у 2023 році ці показники трохи знизилися.

Також пропозиції ЄС передбачають такі винятки з нових обмежень, які дозволяють купувати, імпортувати та здійснювати транзит трубопроводом нафти, видобутої в Казахстані.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ атакувала ТЕС "ДТЕК", внаслідок чого вони зазнали пошкоджень

АЕС вимушено знизили потужність через масовану атаку РФ – глава Міненерго

Через масовану атаку РФ майже повінстю знеструмлені Рівненська, Тернопільська та Хмельницька області – глава Міненерго

Держбюджет-2026 у разі продовження війни потребує збільшення видатків мінімум на 325 млрд грн – Підласа

Корпорація "Еталон" планує вихід на ринок вантажівок повною масою до 3,5 тонни

Revolut попередив про закриття рахунків українців з 22 лютого 2026 року

Обсяг іпотечного кредитування в Україні в жовтні-2025 зменшився на 3,2% порівняно з вереснем – НБУ

Зростання реального ВВП України прискорилося до 3,6% у листопаді через пізніший збір кукурудзи - ІЕД

Департамент міжнародного співробітництва НБУ залишився під координацію Ніколайчука

Збереження облікової ставки НБУ 15,5% підтримали 10 членів КМП, один був за зниження до 15% – НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА