Інтерфакс-Україна
19:43 06.06.2023

Експорт молочної продукції у травні зріс майже на 30% порівняно з квітнем - галузева асоціація

4 хв читати
Експорт молочної продукції у травні зріс майже на 30% порівняно з квітнем - галузева асоціація

Українські виробники молочних продуктів у травні 2023 року наростили їх експорт до 9760 тонн, що на 29,8% більше, ніж місяцем раніше, повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

За інформацією АВМ, за реалізовану на експорт молочну продукцію вдалося виручити 22,53 млн, що свідчить про зростання виручки на 16,05% порівняно з квітнем поточного року.

Аналітики зазначили, основними експортними категоріями в грошовому еквіваленті в травні 2023 року були сухе і згущене молоко, на частку яких припадало 25,57% продажу, молоко і вершки незгущені - 21,89%, молочна сироватка - 16,75% і морозиво - 14,68%.

В АВМ зазначили, що в травні Україна збільшила обсяги постачань на зовнішні ринки молока і незгущених вершків до 2,14 тис. тонн, що на 22,37% більше в натуральному обсязі, ніж у квітні. Експортна виручка за цією позицією становить $1,22 млн, що на 19,27% більше за попередній місяць. Основним покупцем українського молока і вершків стала Молдова, куди українські підприємства відвантажили 93,2% цього товару.

Експерти бізнес-асоціації відзначили зростання експорту сухого і згущеного молока до 2,49 тис. тонн (+39,23%) і виручки за цими позиціями до $6,03 млн (+35,69%).

"Близько 62% експорту цих продуктів було відправлено в напрямку ЄС, що не є дивним, оскільки в умовах морської блокади з боку російських окупантів, Україна змушена використовувати румунський порт Констанца або балтійські порти Польщі для постачань продукції харчової промисловості в країни Азії та Африки", - йдеться в повідомленні.

Обсяги експорту кисломолочних продуктів, за інформацією АВМ, досягли 321 тонни, що в грошовому еквіваленті становило $397 тис., що на 37,59% більше в натуральних обсягах і на 32,75% більше в грошовому еквіваленті. Близько 99,6% товару було експортовано до Молдови, ОАЕ та Вірменії.

Україна експортувала 1,63 тис. тонн молочної сироватки на суму $1,02 млн. Натуральні обсяги експорту сироватки зросли на 36,64%, а виручка за поставлений товар збільшилася на 26,82%. Головними напрямками збуту молочної сироватки в травні були Китай (30,6%), Польща (26%), а також такі країни, як Малайзія, Йорданія, Лівія, Філіппіни, В'єтнам, Саудівська Аравія, Туреччина, Ліван і Молдова, куди було відвантажено 44% товару, зазначили аналітики молочного ринку.

За їхньою інформацією, обсяги постачань сирів на зовнішні ринки збільшилися до 705 тонн (+27,04%), а виручка зросла до $3,24 млн (+20,66%). На частку Молдови і Казахстану припало близько 80,38% сирного експорту України.

Експорт морозива становить 1,43 тис. тонн, що на 62,78% більше, ніж у квітні. Виручка досягла $4,52 млн, що на 62% більше порівняно з попереднім місяцем. Левова частина українського експорту морозива припала на ЄС (53%) і Молдову (30,42%), пояснили в АВМ.

За інформацією аналітиків, єдиною позицією, за якою спостерігалося скорочення експорту, стало вершкове масло - 558 тонн на суму $4,28 млн, що майже на 45% менше в натуральних обсягах і на 48% менше в грошових обсягах. Головними напрямками експорту масла були Молдова та Азербайджан, куди відвантажено 61% товару.

На думку провідного аналітика АВМ Георгія Кухалейшвілі, ймовірною причиною збільшення загального обсягу експорту української молочної продукції в травні стало скасування урядами Польщі, Угорщини, Словаччини та Болгарії заборони на ввезення агропромислової продукції з України.

"Більшість молочних продуктів, які ввозяться в ЄС з України, в подальшому постачаються на ринки третіх країн через чорноморські або дунайські порти Румунії або балтійські порти Польщі. Попит на молочну продукцію на ринку ЄС обмежений, а українські товари не цікаві місцевим споживачам. На складах європейських країн накопичилось стільки біржових товарів, що вони покривають попит на внутрішньому ринку", - пояснив він.

За інформацією аналітиків молочного ринку, у травні Україна скоротила обсяги імпорту молочних продуктів до 4,97 тис. тонн (-4,2%) порівняно з квітнем. Скорочення відбулося переважно за рахунок зменшення постачань в Україну молока і вершків тривалого зберігання, сирів, згущеного молока з європейських країн. У травні Україна не імпортувала казеїн і казеїнати.

Європейці збільшили постачання в Україну вершкового масла до 74 тонн (+25,19%), кисломолочних продуктів до 829 тонн (+11,37%) і молочної сироватки до 567 тонн (+7,14%), що створює небажану конкуренцію для продукції вітчизняних виробників на внутрішньому ринку, резюмували в галузевій асоціації.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА