Інтерфакс-Україна
10:46 07.06.2023

На будівництво нової ГЕС на місці зруйнованої Каховської потрібно щонайменше EUR1 млрд і п'ять років - глава "Укргідроенерго"

1 хв читати
На будівництво нової ГЕС на місці зруйнованої Каховської потрібно щонайменше EUR1 млрд і п'ять років - глава "Укргідроенерго"

Будівництво нової ГЕС на місці зруйнованої російськими окупантами Каховської ГЕС коштуватиме щонайменше EUR1 млрд, повідомив голова ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

"Щоб побудувати таку станцію, на сьогодні потрібно щонайменше EUR800 млн. Ідеться і про станцію, і про мостовий перехід, і про залізничні колії. Пошкоджено також систему шлюзування. Тобто йшлося про цілу інфраструктуру, і загалом це щонайменше EUR1 млрд. Але найголовніше - щоб усе відновити, потрібен час: мінімум п'ять років", - сказав Сирота в інтерв'ю виданню DW.

При цьому він зазначив, що після деокупації буде перекрито Каховське водосховище для відновлення необхідного рівня води та розпочато будівництво нової гідроелектростанції на тому самому місці.

Він також прокоментував, зокрема, ситуацію на ЗАЕС, зазначивши, що на місяць-два руйнування Каховської ГЕС не матиме критичного значення для цієї атомної станції, оскільки на цей період достатньо буде її власних водосховищ, які вона має для охолодження реакторів. Водночас, якщо тривалий час води в Каховському водосховищі не буде, в охолоджувачах ЗАЕС рівень води почне знижуватися. Не можна виключати й того, що російські окупанти не піднімуть затвори цих охолоджувачів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА