Інтерфакс-Україна
18:29 20.06.2023

Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та 5-річної оренди

2 хв читати
Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та 5-річної оренди

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №8250, який дасть змогу Фонду державного майна (ФДМ) відновити велику приватизацію і зробити ефективнішим управління держмайном завдяки поліпшенню структури ФДМ.

"Закон про оновлену структуру Фонду держмайна підписаний президентом. Документ удосконалює організаційну структуру фонду: 12 регіональних відділень – окремих юросіб стануть структурними підрозділами ФДМУ. Це дозволить створити механізм для встановлення ринкових зарплат та КРІ в усіх регіонах та зробить управління державним майном ефективнішим ", - написав голова ФДМ Рустем Умєров у фейсбуці у вівторок.

Він нагадав, що документ також містить норми про відновлення великої приватизації, удосконалення процедури управління санкційним майном, збільшення термінів оренди держмайна до п'яти років.

Згідно з нормами закону, за рішенням ВАКС підсанкційне майно передаватимуть безпосередньо до ФДМ, а кошти від реалізації спрямовуватимуть до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Умєров подякував президенту, уряду і депутатам за підтримку важливої ініціативи.

Раніше повідомлялося, що після того як зазначений закон набуде чинності, ФДМ самостійно ухвалюватиме управлінські рішення щодо підсанкційного майна: приватизація, продаж, оренда або управління.

Закон встановлює заборону обіймати посади керівників держпідприємств і членів наглядових рад підсанкційним особам і громадянам країн-агресорів, скасовує процедуру погодження директорів держпідприємств, що перебувають в управлінні ФДМ, з місцевою владою.

Після набуття законом чинності відомство очікує зростання доходів від оренди держмайна на 20-25%, або на 100 млн грн щорічно, а також поліпшення стану зданого в оренду майна.

ВР підтримала 30 травня законопроєкт №8250, за нього проголосував 231 народний депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дизпальне на п’ятницю зросло в ціні на 0,5-3 грн/л, газ – на 1-2 грн/л – моніторинг

ЄБРР підтримає реформу законодавства України у сфері неплатоспроможності відповідно до стандартів ЄС

Макрон запевнив, що зобов’язання щодо кредиту ЄС для України на 90 млрд євро буде виконано

"Ліси України" висадять 6,4 млн сіянців із закритою кореневою системою під час весняної кампанії-2026

"Київміськбуд" відновлює будівельні роботи на майданчиках

Нафта дешевшає, але завершує тиждень зростанням; ціна нафти Brent становить 99,7 доларів за барель

Україна планує в 2026р. залучити від партнерів EUR5 млрд на підтримку енергетики – Шмигаль

Підприємства ОПК зможуть тимчасово бронювати працівників із порушеннями військового обліку в "Дії"

НБУ послабив довідковий курс до нового мінімуму майже 44,19/$1

Уряд планує накопичити в ПСГ до початку наступного опалювального періоду 13 млрд куб. м газу – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА