14:08 14.07.2023

Українське вино у 2022 році експортувалося до 49 країн

2 хв читати
Українське вино у 2022 році експортувалося до 49 країн

Експортоване 2022 року до 49 країн українське вино отримало на міжнародних виставках 37 нагород, водночас для подальшого економічного розвитку виноградарство потребує законодавчих змін, сказав міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський на зустрічі з представниками виноробного ринку.

"Виноробна галузь через повномасштабну війну зазнала значних втрат. Минулого року нам вдалося експортувати українське вино до 49 країн світу. Наша продукція була представлена на низці міжнародних виставок, а на найбільшому винному конкурсі у світі Decanter World Wine Competition-2023 країна здобула 37 нагород. Ми відновили членство в Міжнародній організації виноградарства і виноробства (International Organisation of Vine and Wine). Потенціал нашої галузі високо оцінено на міжнародній арені, але, безумовно, для подальшого економічного розвитку та налагодження торговельних відносин цей сектор потребує змін на законодавчому рівні та підтримки держави", - процитувала пресслужба Мінагрополітики міністра.

Під час зустрічі серед необхідних для розвитку галузі законодавчих актів представники виноробного ринку назвали зміни до закону "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні". Це надасть змогу отримати держпідтримку підприємствам первинного виноробства, які не розливають продукцію в споживчу тару, не реалізують її кінцевому споживачеві, але є ланкою в процесі виробництва.

Також було запропоновано внести зміни до Податкового кодексу України, щоб знизити акцизний податок на ігристі вина, скасувати їхнє маркування марками акцизного податку та виключити столові вина з переліку підакцизних товарів, як це практикується в низці країн ЄС.

Для розвитку виноробства, на думку операторів ринку, важливо підтримати малих виробників і затвердити проєкт закону №9030 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції". Документ надасть змогу мінімізувати вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників продукції, надати їм право закуповувати сировину (виноград, плоди, ягоди, мед) українського походження, дозволити розливати вина в металеві банки з харчового алюмінію, а також у кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

У межах гармонізації українського та європейського законодавства, згідно з вимогами регламенту ЄС 2021/2117 від 2 грудня 2021 року, учасники ринку також вважають за необхідне ухвалити законопроєкт №9139, що передбачає, зокрема, створення єдиної державної інформаційної системи "Виноградарсько-виноробний реєстр" і запровадження вимог до виробництва та обігу вин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Відключення е/е можуть повернутися з виведенням найближчими днями чергових енергоблоків у ремонт - голова "Енергоатому"

Вимоги до затвердження керівництва українських СК зараз набагато жорсткіші, ніж у європейських країнах - думка

Частка бізнес-продажу в мережі JYSK в Україні в травні 2024 р. перевищила 6%

Заступник міністра фінансів США обговорить у Києві питання посилення санкцій і прибутку від активів РФ

Держбюджет отримав від туристичної галузі в першому кварталі 616 млн грн

Райффайзен Банк почав видавати кредити малому бізнесу на СЕС та електрокари

АМПУ завершує переговори щодо відновлення поромної переправи Азербайджан-Україна

ЄБРР підтримуватиме Україну до кінця війни в межах EUR1,5 млрд на рік

"Укрнафта" запустила високодебітну свердловину на Заході України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА