Інтерфакс-Україна
12:13 18.07.2023

НАЗК внесло портового оператора DP World із бізнесом в Україні до переліку спонсорів війни

1 хв читати
НАЗК внесло портового оператора DP World із бізнесом в Україні до переліку спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло одного з найбільших світових портових операторів Dubai Port World (DP World) до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки компанія посилила співробітництво з Росією через угоду з корпорацією "Росатом" щодо розвитку Північного морського шляху.

"Ці додаткові кошти будуть використані Росією, зокрема, для фінансування війни проти України", - ідеться в повідомленні НАЗК у вівторок, де зазначається, що розвиток проєкту Північного морського шляху принесе до бюджету РФ близько $224 млрд.

В Україні DP World має дві дочірні компанії. У січні 2018 року компанія P&O Maritime Ukraine, яка на 100% належить DP World Group, отримала контроль над українською буксирною компанією LB Shipping і почала надавати буксирні послуги в порту "Південний", після чого зайшла також у порти "Чорноморськ" і "Одеса". Співінвестором угоди стала інвестиційна компанія SD Capital, що належить Андрію Ставніцеру і Філіпу Грушку.

Крім того, DP World 2020 року придбала контрольний пакет контейнерного терміналу ТІС, співвласником якого також є Ставніцер.

Компанія DP World спеціалізується на логістиці вантажів, роботі портових терміналів, морських послугах і зонах вільної торгівлі. Вона обробляє 70 млн контейнерів, які щорічно привозять близько 70 тис. суден, і працює в більш ніж 69 країнах на всіх континентах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держгеонадра призначили на 11 грудня аукціон на 4 вуглеводневі ділянки за ціною в 0,5 млрд грн

Обсяг поставок LNG із США "Нафтогазом" та ORLEN досяг 400 млн куб. м

Рішення суду ЄС скасовує держфінансування проєкту АЕС "Пакш-2" в Угорщині, але не забороняє будівництво

Банки з часу підписання меморандуму в червні-24 видали енергокредитів на 1,4 ГВт

"Метінвест" завершив I півріччя зі збитком $58 млн, EBITDA знизилось на 49%

Україна відкриє рахунок в НБУ для акумуляції внеску в бюджет ЄС, проте просить відтермінувати деякі норми

Індустріальний парк Innovation Forpost у Дніпрі веде перемовини з першими потенційними орендарями

МХП у II кв.-2025 збільшила чистий прибуток на 48%

Уряд підтвердив гарантію за кредитом Китаю ДПЗКУ на $1,5 млрд для чергової реструктуризації

США вимагатимуть від країн "великої сімки" підвищення мит для Індії та Китаю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА