Інтерфакс-Україна
14:24 21.07.2023

Кабмін прийняв пропозицію НБУ про націоналізацію Сенс Банку

1 хв читати
Кабмін прийняв пропозицію НБУ про націоналізацію Сенс Банку

Уряд України в п'ятницю ухвалив рішення про участь держави у виведенні з ринку системно важливого АТ "Сенс Банк" для забезпечення стабільності фінансової системи країни і захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку, йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

"Націоналізація Сенс Банку не вплине на виконання банком своїх зобов'язань перед вкладниками та клієнтами", - зазначається в релізі.

Згідно з ним, постанову ухвалено на підставі пропозиції Національного банку та у зв'язку із застосуванням санкцій до основних власників Сенс Банку.

Уточнено, що органом управління акціями визначено Мінфін, а процедуру націоналізації банку, зокрема призначення нового керівництва, буде забезпечено в найкоротші терміни.

"Після завершення воєнного стану Мінфін здійснить залучення інвесторів до продажу Сенс Банку", - йдеться в релізі.

Сенс Банк за розміром загальних активів на початок червня посідав 11 місце (96,64 млрд грн, або 3,4% від загального обсягу на ринку) серед 65 банків в Україні.

НБУ розпочав процедуру його націоналізації ввечері 20 липня. Передбачається, що держава буде повноправним власником банку протягом вихідних, щоб із понеділка, 24 липня, він знову працював без жодних обмежень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Stellantis в Україні у 2025 р дещо скоротив частку на авторинку

США почали продаж венесуельської нафти на світовому ринку, до реалізації планується 30-50 млн барелів

Видатки держбюджету України в грудні-2025 зросли до рекордних 910 млрд грн

Україна в грудні імпортувала найбільшу в 2025р кількість е/е, збільшивши постачання порівняно з листопадом на 54%

ЄБРР надає "ОТП Лізинг" кредит у нацвалюті до EUR20 млн на підтримку ММСП

Міжнародні резерви України у 2025р зросли на 30,8% - до рекордних $57,3 млрд

НБУ в грудні оштрафував банк МІБ на 14,5 млн грн, ТАСкомбанк – на 10 млн грн, Ощадбанк – на 5,5 млн грн

Підприємці, що займаються охоронною діяльністю, з 2026р. не зможуть перебувати на спрощеній системі оподаткування - ДПС

Національна установа розвитку має вирівняти дисбаланс у фінансуванні аграріїв прифронтових регіонів - Гетманцев

Дешевий імпорт підриває позиції вітчизняного сиру на внутрішньому ринку - аналітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА