15:26 25.07.2023

Зеленський підписав закон про електронні акцизні марки

2 хв читати
Зеленський підписав закон про електронні акцизні марки

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку із запровадженням електронного стеження за обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах" (№8287) підписав у вівторок, 24 липня, президент України Володимир Зеленський.

Згідно з документом, паперові акцизні марки будуть замінені електронними з січня 2026 року. Тоді ж почне діяти і система "еАкциз".

За словами віцепрем'єра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, реалізація норм цього закону надасть змогу скоротити обіг тіньових ринків тютюну й алкоголю в країні.

"Україна втрачає близько 30 млрд грн на рік через тіньовий ринок. Щоб це змінити, створено проєкт "еАкциз". Це один із найбільших антикорупційних законів у сфері контролю за обігом тютюну та алкоголю. Він передбачає створення цифрової системи, що надасть змогу відстежувати товари та розвивати прозорий ринок алкогольних і тютюнових товарів. Він також замінить паперові акцизні марки електронними", - написав він у телеграм-каналі у вівторок.

Міністр додав, що "еАкциз" надасть змогу не лише контролювати обіг алкогольної та тютюнової продукції, але також обмежить канали збуту незаконної продукції, на 15% збільшить надходження до держбюджету від сплати акцизного податку.

Як зазначив Федоров, електронну акцизну марку неможливо підробити. Процедура її оформлення, на відміну від процедури з паперовою маркою, проста в оформленні. Кожен зможе перевірити продукцію, відсканувавши спеціальний DataMatrix-код через додаток "Дія".

Проєкт "еАкциз" реалізується за експертної та технічної підтримки USAID/UK aid проєкту "Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS" у тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством фінансів, Податковою службою та Верховною Радою.

Парламент України проголосував за законопроєкт №8287 у цілому 29 червня 2023 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна за I півріччя 2024/25 МР експортувала понад 400 тис. тонн цукру

Ударами по газовій інфраструктурі України РФ хоче добитися повернення транзиту – ексочільник "Нафтогазу" Коболєв

Збитки енергетики України від ударів РФ зросли до понад $20 млрд – віцепрезидент Energy Club з посиланням на RDNA4

Перші українці використали сертифікат “єВідновлення” для оплати першого внеску за “єОселею”

Нацкешбек за грудень-2024 та січень-2025 надійшов на рахунки користувачів програми

Лісова галузь у 2024р. отримала 23,7 млрд грн рекордного чистого доходу – звіт Держлісагентства

Кабмін виділив Мінекономіки 570 млн грн для надання державної допомоги "Зимова єПідтримка"

"Нафтогаз" та ORLEN домовилися про поставку 100 млн куб. м LNG в рамках широкої співпраці на цьому напрямку

Бачимо тренд вичікування бізнесу в газовій генерації через нестабільну ситуацію на ринку газу – директор "ЕНЕРГО-ПЛЮС"

АРМА передасть понад 1,8 млрд грн на відновлення України

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА