17:01 04.09.2023

Держмитниця та ДПС виявили низку схем із заниженням вартості операцій і несплатою ПДВ в особливо великих розмірах - Гетманцев

2 хв читати
Держмитниця та ДПС виявили низку схем із заниженням вартості операцій і несплатою ПДВ в особливо великих розмірах - Гетманцев

Спільна аналітична робота Державної митної служби (Держмитниця) і Державної податкової служби (ДПС) у перші дні своєї роботи виявила низку випадків із заниженням вартості імпортованого товару і подальшим ухиленням від сплати ПДВ в особливо великих розмірах, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Лише за минулий тиждень виявлено (низку правопорушень - ІФ-У). Схема щодо ввезення на митну територію ТОВ "Ф" м'яса: свинячі реберця - у 5,4 раза; лопатки - у 4,7 раза; печінки - у 3 рази. Крім того, для оптимізації сплати платежів до бюджету ТОВ "Ф" здійснює фіктивне придбання сала і м'яса свинячого, а також транспортних послуг", - написав він у телеграм-каналі.

Крім того, митна та податкова служби встановили, що ТОВ "А", що здійснює операції з імпорту транспортних засобів, ввезло автомобілі за значно заниженими цінами (наприклад, ціна придбання 51 небитого автомобіля марок AUDI, BMW і MERCEDES менша на $5 тис.). При цьому податкове навантаження підприємства становило 0%.

Згідно з повідомленням, ТОВ "Н" у 2023 році імпортувало фармацевтичну продукцію із заниженням митної вартості порівняно із середньою ціною імпорту в Україні за зазначеними вище товарами вказаного суб'єкта господарської діяльності у понад 24 рази, реалізуючи деякі позиції зі збільшенням максимальної ціни від рівня імпортної у понад 418 разів. Протягом 2023 року підприємство також мало податкову ефективність на рівні 0%, зауважив голова профільного парламентського комітету.

"Ці приклади є лише окремими проявами зловживань, які чинить великий бізнес під час великої війни, крадучи гроші в армії", - наголосив Гетманцев.

"Обмін базами даними (...) уже на старті допоміг виявити очевидні заниження митної вартості. Тому її (співпрацю - ІФ-У) активно розвиватимуть. Дуже-дуже активно", - висловив сподівання в телеграм-каналі народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" у рамках "Сталевої мрії" представив проєкт відновлення мікрорайону в Бахмуті

Війна знищила близько 30% потенціалу українського агросектору, 20% сільгоспземель - під окупацією - Мінагрополітики

Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби понеділка - "Укренерго"

Гендиректор Федерації роботодавців: На кожному нашому підприємстві - близько 10% мобілізованих співробітників

Міністри фінансів G7 обіцяють домагатися дотримання стелі цін на нафту з РФ

"Укренерго" не застосовуватиме обмеження споживання е/е в неділю

ЄБРР з партнерами з України шукають найкращий шлях допомогти їй вижити наступної зими

Ціни промвиробників в Україні у квітні 2024 р. зросли на 3,3%

Сенс Банк планує обмежити Р2Р до 200 переказів на 1 млн грн/міс.

Уряд схвалив законопроєкт про механізми врегулювання боргової проблеми на ринку е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА