Інтерфакс-Україна
11:51 23.09.2023

Девелопери житла адаптують соцінфраструктуру до підвищених вимог інклюзивності та енергобезпеки

3 хв читати

Українські девелопери адаптують об'єкти соціальної інфраструктури у своїх житлових проєктах до підвищених вимог інклюзивності та енергобезпеки, відповідаючи на виклики воєнного стану, повідомили компанії в опитуванні, проведеному агентством "Інтерфакс-Україна".

За словами співзасновника і керуючого партнера групи компаній DIM Олександра Насіковського, на сьогодні питання безпеки в об'єктах соціальної інфраструктури, як і в житлових будинках, потребують комплексного підходу.

"У своїх проєктах ми застосовуємо трирівневу систему безпеки, куди також входить безпека енергетична. У проєктах забезпечується можливість використання за потреби альтернативних джерел генерації енергії, посилені засоби автоматизації інженерних комунікацій. У будівлях встановлюють склопакети зі склом нового покоління, яке дає змогу сонячному світлу проникати всередину приміщення, але не пропускає сонячного тепла, використовують термостійку мінеральну вата для утеплення", - зазначив він.

У портфелі групи компаній DIM на різних стадіях реалізації перебувають школи та дитячі садки. Зокрема, у ЖК Lucky Land заплановано будівництво шести дитсадків, а також реалізується проєкт школи, оператором якої стане КМДШ. У Park Lake City компанія реалізує початкову школу, ком'юніті-центр із рестораном і дитячий садок на 180 місць.

Автономність життя стала одним із важливих чинників у девелопменті під час воєнного стану, вважає керівник проєкту Greenville Park Олексій Шматок. За його словами, принцип "місто в місті" став ще актуальнішим з огляду на повітряні тривоги та комендантську годину.

"Постійні повітряні тривоги, комендантська година, ракетна загроза - причини, через які людина хоче мати всю необхідну інфраструктуру зовсім поруч, на відстані 10-15 хвилин ходьби. Паркінг, сховище, магазин, аптека, дитячий майданчик, школа, кафе - усе на території ЖК, щоб у разі небезпеки швидко дістатися всюди", - пояснив він у коментарі агентству.

Нарівні з автономністю важливу роль на сьогодні відіграє інклюзивність простору. За словами Шматка, підземні паркінги в проєкті Greenville спроєктовані з урахуванням вимог інклюзивності, адже ці приміщення також використовуватимуть як сховища.

"Тотальна інклюзивність - це наша нова реальність. Враховуючи велику кількість людей, які внаслідок війни отримують поранення та інвалідність, кожен відповідальний девелопер обов'язково має проєктувати й робити у своїх об'єктах, чи то соціальних, чи то комерційних, усе необхідне, щоб усі люди повноцінно й безперешкодно могли користуватися ними, жили комфортно й не відчували жодних обмежень", - розповів агентству "Інтерфакс-Україна" директор із маркетингу City One Development Дмитро Новіков.

На території ЖК "Новопечерські Липки" заплановано будівництво ще однієї школи і дитсадка, які також буде реалізовано з урахуванням норм інклюзивності та енергоефективності, повідомив Новіков.

За його словами, на сьогодні найбільш енергонезалежним об'єктом соцінфраструктури девелопера є дитячий садок Leapkids.

"Ще під час будівництва було застосовано інноваційні технології та енергоефективні рішення, які дають змогу дитячому садочку бути незалежним від міських мереж: сонячні колектори для обігріву та гарячого водопостачання, система водопідготовки й очищення, спеціальні свердловини отримують геотермальну теплову енергію, яка переробляється у фізично відчутне тепло. Працює система вентиляції з рекуперацією", - зазначив він.

Зі свого боку компанія KAN Development продовжує будівництво школи А+ на території ЖК "Файна Таун" та реалізує зону відпочинку з басейном у ЖК "Республіка", повідомили агентству у пресслужбі девелопера.

"KAN коригує проєкти комплексів, додаючи укриття для потреб дітей і вчителів, а також регулює опалення будинків налаштуваннями власної теплової котельні. Ми вітаємо на своєму порозі людей із різними фізичними можливостями: входи в будівлі спроєктовані без сходів, нахил пандуса для доступу до внутрішніх дворів становить 10%, а у вхідних групах житла та комерційних приміщень - 2-3%", - повідомила компанія.

У портфелі "Інтергал-Буд" у столичному регіоні - чотири збудовані освітні заклади, триває будівництво дошкільного навчального закладу в ЖК "Сирецькі сади", повідомила комерційний директор компанії Анна Лаєвська.

"Школи в наших ЖК відповідають актуальним вимогам щодо енергоекономії та інклюзивності. Більше того, ми враховуємо наш попередній досвід та відгуки операторів освіти, які орендують ці будівлі, для покращення проєктів у майбутньому", - наголосила експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА