Інтерфакс-Україна
14:33 27.09.2023

Український суверенний фонд може об’єднати 76-77 стратегічних компаній – керівник ФДМУ

2 хв читати
Український суверенний фонд може об’єднати 76-77 стратегічних компаній – керівник ФДМУ

Фонд державного майна України (ФДМУ) надалі просуває ідею створення Українського суверенного фонду (УСФ), який може об'єднати 76-77 ключових стратегічних компаній та стати єдиним суб'єктом управління на ринку державного майна, повідомив в.о. голови ФДМУ Олександр Федоришин у Києві на конференції "Реформи державної та комунальної власності: прозорість, ефективність та можливості для приватного сектора".

"На сьогоднішній день у нас майже 90 суб'єктів управління. Фонд держмайна – лише один з 90 суб'єктів, є інші міністерства, відомства, які також управляють, у кожного свої різні стилі, свої різні підходи, і виходить досить така незбалансована ситуація. У цій ситуації ми бажаємо, щоб був єдиний суб'єкт управління, це Український суверенний фонд, який об’єднає під свою парасолю ключові стратегічні компанії, для себе ми їх визначали – це 76-77 компаній, які будуть управлятися за найкращими стандартами", – сказав Федоришин.

За його словами, УСФ за аналогом буде схожий на Малазійській фонд Khazanah, індонезійський фонд Indonesia Investment Authority.

Керівник ФДМУ також повідомив, що на одному з останніх засідань з Міністерством економіки за результатом тріажу було визначено 107 компаній, які не підлягають приватизації, і щоб закріпити це готується відповідний законопроєкт, тоді як загалом у держвласності поки залишається 1600 підприємств.

"Ми орієнтуємось безпосередньо на цей список, проситимемо долучитися до обговорення, щоб ці компанії могли потенційно увійти в управління Українського суверенного фонду", – заявив Федоришин.

Серед іншого в.о. Фонду держмайна поінформував, що завдяки уряду з'явилася можливість створити земельний банк, який стане одним із перших активів, який перейде під управління УСФ.

"Крім цього ми паралельно розглядаємо продукт Інвестиційний фонд нерухомості...", - додав Федоришин.

Конференція була організована Верховною Радою та проєктом USAID/UKaid "Діяльність у рамках реформи державних підприємств України" (SOERA).

"Приватизація та ліквідація мають дуже практичні наслідки. Це можливість для приватних підприємців відновити втрати від війни, задовольнити потреби населення, та активно підтримувати післявоєнну економіку. Зменшення кількості державних активів – це зменшення потенціалу для корупції. А це одне із пріоритетних питань для міжнародних та українських інвесторів, донорів та громадян України", – наголосив на конференції заступник керівника проєкту USAID/UKaid Джон Токоліш.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

ЄБРР частково покриє ризики Укрсиббанку за новими кредитами на EUR30 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА