Інтерфакс-Україна
19:15 27.09.2023

Шурма: Консолідація підслідності в БЕБ, "Екорейнджер" і залучення бізнес-омбудсмена - серед основних напрацювань зустрічей із бізнесом

3 хв читати
Шурма: Консолідація підслідності в БЕБ, "Екорейнджер" і залучення бізнес-омбудсмена - серед основних напрацювань зустрічей із бізнесом

Підсумкова або проміжна зустріч із бізнесом в Офісі президента в широкому складі відбудеться найближчими тижнями, за підсумками вже проведеного десятка зустрічей напрацьовано концепції консолідації підслідності в рамках Бюро економічної безпеки (БЕБ) та створення єдиного природоохоронного інспекційного органу, умовного "Екорейнджера", повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

"Кількість кейсів, з якими звертається бізнес і де справді було порушено його права, скорочується від зустрічі до зустрічі. Тому плануємо цю практику ще якийсь час продовжувати, допоки не переведемо це в стандартний режим, як це працювало в Департаменті захисту інвестицій у Генеральній прокуратурі", - описав він подальше бачення процесу в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Говорячи про концепцію "Екорейнджера", Шурма уточнив, що йдеться про консолідацію функцій від восьми до десяти різних інспекцій та інстанцій, що в рази скоротить взаємодію з бізнесом.

"Можливо, цей орган буде під Мінекономіки, а не під Мінекології. Це обговорюємо", - уточнив заступник глави ОП.

За його словами, ще одним напрацюванням є більше залучення бізнес-омбудсмена як адвоката бізнесу до таких конфліктних ситуацій і обшуків.

"Тобто ми плануємо доволі комплексне і збалансоване рішення: з одного боку буде єдиний відповідальний орган із значно кращою якістю людей у ньому, над чим ми працюємо, а з іншого – у бізнесу буде більший комфорт з точки захисту прав і прозорості проведення цих процедур", - заявив Шурма.

На його думку, збільшення фінансування БЕБ у державному бюджеті цього та наступного років дасть змогу розірвати замкнене коло, коли бюро укомплектоване менш як на 20% і профінансоване менш як на 20%.

"Нічого додатково збільшувати не потрібно, просто потрібно виконати те, що було передбачено законом: не потрібно збільшення штатної чисельності, просто потрібно укомплектувати", - вважає заступник глави ОП.

Він зазначив, що вся комплектація має відбуватися за принципами прозорого конкурсного відбору.

Говорячи про відновлення податкових перевірок бізнесу, Шурма відкинув звинувачення, що нібито через його позицію в переговорах із Міжнародним валютним фондом (МВФ) ці перевірки тепер можуть стосуватися всіх.

"Якщо МВФ був згоден із попереднім (ризик-орієнтованим) підходом, то, безумовно, ми можемо його просто зараз проголосувати. А все решта - це просто спекуляції та маніпуляції", - вважає заступник глави ОП.

Він також заявив, що сам до переходу на держслужбу і його брат не порушували законодавства, працюючи з венчурними фондами або офшорними компаніями.

"Щодо структурування бізнесу в Україні, то якщо ви подивитеся на корпоративну структуру великого бізнесу, то 99% великого бізнесу в Україні структуровано через фонди або холдингові кампанії. Це стандартна практика володіння і корпоративного управління в Україні. І так структурований бізнес мого брата", - зазначив Шурма.

Він додав, що компанії його брата платять сотні мільйонів гривень податків щорічно. "А все решта – це просто маніпуляції та перекручування фактів. Жодного порушення законодавства чи моральних норм там немає", - наголосив заступник глави ОП.

За словами Шурми, податкова реформа, яку він просуває, у разі затвердження дасть змогу і спростити таке структурування великого бізнесу, і полегшити роботу малого та середнього бізнесу й найманих працівників.


Повністю інтерв'ю заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" https://interfax.com.ua/news/interview/937470.html

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

Посівна-2025 на 20,6% відстає від минулорічної

Матернова не вважає, що ЄС має "червоні лінії" щодо угоди України з США про мінерали

ЄС надасть Україні EUR1 млрд у вигляді грантів на оборонну промисловість за "данською моделлю" - посол

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА