Інтерфакс-Україна
16:31 02.10.2023

Зеленський сподівається на виділення Євросоюзом 50 млрд євро на відновлення України

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи в Києві в понеділок на засіданні міністрів закордонних справ - членів Європейського Союзу, висловив сподівання на те, що вже найближчим часом фінансовий інструмент ЄС Ukraine Facility із загальним обсягом фінансування в 50 млрд євро для України буде затверджено.

Як він наголосив, "попри повномасштабну війну, Україна продовжує інституційний розвиток і постійно стає сильнішою".

"Ми вже продемонстрували історично важливий приклад стійкості, коли після удару Росії 24 лютого минулого року наші інституції вистояли і продовжили роботу заради держави і людей. Це підтвердження сили Європи, європейської держави, європейського способу життя. І ми додаємо сили", - сказав президент.

Він також додав, що Україна виконає сім рекомендацій Єврокомісії і буде готова до початку переговорів про членство вже цього року. "Потрібне відповідне політичне рішення від Європи. Цей інтеграційний крок уперед покаже, що Європа ніколи не стане слабшою", - сказав президент.

За словами Зеленського, "процес відновлення України після бойових дій, процес захисту України від руїн - це захист більший, ніж тільки для нашої країни".

"Це захист ідеї об'єднаної Європи, яка здатна спільними зусиллями і реальною солідарністю подолати будь-які виклики. І я вдячний усім вам, хто вже допомагає нам відновлювати життя. Ми дорожимо зусиллями кожної країни, кожного лідера, кожної європейської компанії", - сказав він.

"Початок фінансового інструменту для України - Ukraine Facility - із загальним обсягом фінансування в 50 мільярдів євро на період 24-27 років - це дуже важливий крок. І ми сподіваємося, що вже найближчим часом цей інструмент буде затверджений інституціями Євросоюзу", - наголосив президент.

Він також зазначив, що в тематиці відновлення дуже важливий і такий компонент, як справедливість.

"Агресор має платити за агресію і за шкоду від неї. Саме тому заморожені російські активи мають бути спрямовані на фінансування відновлення. І ми дуже розраховуємо на прискорення цієї роботи в Європейському Союзі. Ми вже активно працюємо з партнерами заради покарання Росії за агресію і терор. Максимально підтримуємо і роботу Міжнародного кримінального суду. Але дуже потрібно, щоб Європа робила справедливі кроки щодо активів терористичної держави та пов'язаних із нею осіб", - заявив Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ощадбанк продовжив строк дії платіжних карток до 30 червня 2026 року

Чистий прибуток банків України за 9 міс.-2025 року зріс на 1,9% – до 119,4 млрд грн

Трамп поки що не має наміру скасовувати санкції проти нафтових компаній із РФ

Україна наразі не експортує е/е після значних пошкоджень ТЕС і ГЕС ворожими атаками – Міненерго

Вступ в ЄС відкриває для бізнесу доступ до фінансування, але й несе ризики, - топменеджер "Метінвесту"

МВФ відзначає прогрес у реформі Держмитслужби, рекомендує оновити політику ротації і KPI митного оформлення

"Фокстрот" вводить опцію післяоплати під час отримання для доставки з Uklon Delivery

Українські акції, облігації та ВВП-варанти подорожчали на новинах про новий мирний план

ТОВ "Три О" оскаржує державну реєстрацію ТОК Gulliver за АТ "Ощадбанк" і АТ "Укрексімбанк"

Обсяг стягнених податкових боргів за 2міс. зріс майже вдвічі завдяки автоматизованій системі - очільниця ДПС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА