19:19 11.10.2023

Україна визначилася з трьома цілями Національної протимінної стратегії – перша віцепрем'єрка

3 хв читати
Україна визначилася з трьома цілями Національної протимінної стратегії – перша віцепрем'єрка

Повернення землі в продуктивне використання, запобігання нещасним випадкам і захист постраждалих, а також створення кращої архітектури протимінної діяльності - три основні цілі Національної протимінної стратегії, заявила перша віцепрем'єрка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

"Наша мета полягає в тому, щоб переконатися, що ми можемо знову жити без реального ризику нещасних випадків на мінах і що нам не доведеться чекати 20 років, щоб зробити це. Управління ризиками - це ключ", - заявила вона, представляючи проєкт стратегії на Міжнародній донорській конференції високого рівня в Загребі в середу.

Розуміючи, що в найближчі десять років буде неможливо видалити всі міни, бачення полягає в тому, щоб звести до мінімуму соціальні та економічні наслідки забруднення, пояснила Свириденко.

За її словами, роботу над проєктом стратегії вели з національними та міжнародними експертами з протимінної діяльності, зокрема минулого тижня було проведено спільний семінар із Женевським центром гуманітарного розмінування в Києві, який зібрав майже 50 експертів для роботи над документом.

"Ми також поділимося проєктом стратегії з усіма донорами через Секторальну робочу групу - новий координаційний орган для популяризації комунікації з протимінної діяльності. У кожного з вас буде можливість узяти участь у процесі розроблення. Це не просто наш продукт - це результат усієї спільної роботи", - наголосила перша віцепрем'єрка.

Вона закликала партнерів узяти участь у розробленні стратегії, щоб створити документ, який слугуватиме керівництвом для України та всього світу на довгі роки вперед.

Свириденко додала, що в листопаді проєкт обговорюватимуть із місцевою владою та зацікавленими сторонами найбільш постраждалих регіонів України.

"Ми заявили про стратегію. Наразі повертаємося до Києва, доопрацьовуємо цю стратегію разом з усіма (партнерами) плюс із регіонами, щоб вона була максимально інклюзивною. До кінця року її ухвалюємо", - підсумувала перша віцепрем'єрка подальші плани щодо стратегії агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах конференції.

Говорячи на конференції про поточні проблеми в гуманітарному розмінуванні, Свириденко виокремила серед них проблеми з координацією постановки завдань операторам, щоб ефективно використовувати їх ресурси, та проблеми з інформаційним управлінням, оскільки в якихось секторах є дублювання, а в якихось - прогалини.

Іще однією проблемою вона назвала сертифікацію операторів, навчання нових співробітників і надання їм чинних сертифікатів. "У деяких випадках система сертифікації складна і потребує багато часу. Ми хочемо спростити процедури без шкоди для якості, цифровізувати процеси і зробити сертифікацію сучасним і зручним процесом і для нових операторів, і для сертифікації обладнання", - заявила перша віцепрем'єрка.

Свириденко наголосила, що є план вирішення цих проблем, який містить п'ять основних пунктів.

"По-перше, готовність протестувати найпередовіші технології розмінування, особливо технології дослідження віддалених територій - дрони, штучний інтелект, супутник або аналіз великих даних", - назвала один із них представниця України.

За її словами, серед інших пунктів - створення та розширення виробництва обладнання, зокрема йдеться про підтримку українських виробників обладнання і техніки, а також локалізацію виробництва іноземних компаній. "У нас уже є перші надихаючі приклади вітчизняних розроблень і локалізації, зокрема хорватської компанії Do-King. Наразі необхідно масштабувати виробництво. Великі перспективи має створення спільних підприємств з українськими та іноземними інвесторами", - додала перша віцепрем'єрка.

Вона також наголосила на планах створити конкурентний ринок розмінування, що передбачає розроблення чіткої системи сертифікації для операторів розмінування, і для тих, хто працює на добровільній основі, і на комерційній основі.

"По-четверте, надання компенсацій агрокомпаніям, які купують послуги з розмінування через систему "Прозорро". Пілотний аукціон уже відбувся. У проєкті держбюджету на 2024 рік на цю програму компенсацій передбачено 2 млрд грн", - зазначила Свириденко.

Нарешті, п'ятим пунктом вона назвала залучення фахівців для підготовки саперів та іншого особового складу, оскільки Україні терміново потрібні тисячі фахівців. "Ми прагнемо залучити професіоналів з усього світу", - наголосила перша віцепрем'єрка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБРР надасть Comfy EUR25 млн кредиту на розвиток мережі

Ціновий індекс е/е базового навантаження BASE на РДН України у 2024 р. збільшився на 34,1%

Молдова чекає на допомогу зарубіжних партнерів для подолання енергокризи

Уже 10 млн українців подали заявки на отримання виплат за програмою "Зимова єПідтримка" в застосунку "Дія"

ЄБРР надав Україні у 2024 р. рекордне фінансування на майже EUR2,4 млрд

"УЗ" у 2025 р. впровадить два пілоти - маршрутизацію вантажоперевезень і відстій вагонів на залізничних станціях

Сотні тисяч економічно неактивних українців можуть бути залучені на ринок праці за допомогою перекваліфікації

Рада прийняла за основу законопроєкт про виключення права орендаря на викуп майна у неконкурентний спосіб

Брак робітників, безпека та проблеми з електропостачанням стали головними перешкодами для бізнесу у грудні 2024 р. - ІЕД

Шмигаль: ООН у 2025 році планує залучити понад $2,6 млрд для допомоги українцям, зокрема $492 млн - на опалювальний сезон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА