10:27 24.10.2023

Сольський на Раді ЄС: Наявних каналів експорту українських агропродуктів недостатньо

2 хв читати
Сольський на Раді ЄС: Наявних каналів експорту українських агропродуктів недостатньо

За час роботи тимчасового морського коридору Україна експортувала близько 700 тис. тонн зерна переважно в Європу і Африку, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на засіданні Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства в Люксембурзі.

"У серпні ми відкрили тимчасовий коридор Чорним морем. Він працює завдяки підтримці наших збройних сил і довірі міжнародних партнерів. (...) За час роботи нового коридору в порти зайшло 38 суден, вийшло понад 30, звісно, не усі вони з зерном. Та ми змогли вивезти майже 700 тисяч тонн зерна. Але найбільше нашої продукції наразі експортується Дунаєм через Румунію. І ми щиро вдячні румунським колегам за розуміння, підтримку і співпрацю", - наводить слова Сольського пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Він також повідомив, що у вересні через дунайські порти експортували близько 2,3 млн тонн агропродукції. У серпні цей показник був дещо вищим - 2,4 млн тонн. Загалом експорт продукції у вересні становив 3,6 млн тонн. Сольський наголосив, що таких обсягів недостатньо для вивезення всієї передбаченої для експорту агропродукції.

"Ми маємо експортувати близько 6 млн тонн на місяць, щоб зберегти наше сільське господарство, як ключову галузь економіки. Забезпечити такий обсяг транспортування можна лише відновивши повноцінну роботу глибоководних портів Великої Одеси. Ми бачимо тенденцію до збільшення кількості кораблів, які виходять з наших портів. Сподіваємося, вона збережеться", - наголосив міністр агрополітики.

Сольський також зазначив, що запроваджені Єврокомісією обмеження на окремі види української агропродукції не вплинули на стабілізацію цін, як очікували деякі прикордонні країни. Ціни й далі продовжують знижуватися.

"На це впливає чимало факторів, зокрема, високі врожаї в Бразилії та Австралії. Очевидно, що ключову роль у зниженні цін відіграє не українське зерно", - наголосив Микола Сольський.

Міністр нагадав, що для забезпечення безперебійного експорту Україна розробила механізм ліцензування окремих видів аграрної продукції, до експорту якої виникало найбільше запитань. Процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів із дня отримання заявки на експорт.

Наразі Україна інформує Європейську комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт. Без погодження цієї країни ліцензія на експорт з України не видається. Сольський запросив країни, які ще не визначилися, долучатися до впровадження такого формату співпраці.

Міністр аграрної політики та продовольства України закликав своїх міжнародних колег підтримати програму президента Зеленського Grain From Ukraine та подякував колегам за допомогу.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

McDonald's планує розширення партнерських проєктів із АЗС

McDonald's готує оновлення ресторану поруч із вокзалом у Києві, шукає ділянку поруч із Львівським вокзалом

"Укрнафта" продовжила реалізацію пального жителям Харківщини за спеціальною ціною до кінця травня

Частка угод із купівлі житла на умовах розстрочки досягла 95% - група DIM

ЄБРР планує покрити до 50% ризику за новими сублізинговими договорами "ОТП Лізинг" на EUR80 млн

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА