21:46 24.10.2023

Бізнес сподівається на вирішення питання прибутку в оборонних контрактах після підписання меморандуму з Держаудитслужбою

2 хв читати

Державна аудиторська служба України (ДАСУ) та об'єднання, що представляють інтереси роботодавців, підписали Меморандум для консолідації зусиль бізнесу і держави, щоб сприяти ефективному і законному використанню бюджетних коштів, зокрема, в оборонній сфері.

"Держаудитслужба готова долучитися до вдосконалення наявної нормативно-правової бази", - наводяться у пресрелізі Держаудитслужби на її сайті слова очільниці відомства Алли Басалаєвої.

Керівниця Держаудитслужби запропонувала постійний формат обговорення важливих проблемних питань, які виникають у підприємців, коли вони реалізують проєкти, що фінансуються з державного або місцевого бюджету.

"Головне зараз, звісно, переконати уряд, а саме прем'єра, щоб було ухвалено відповідну постанову або внесено зміни до чинної. Головне питання, яке так і не вирішене, - це закладені у 2022 та першій половині 2023 р. у калькуляціях прогнозні прибутки постачальників, які досі трактуються як збитки державі", - написав після підписання Меморандуму керівник Всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості Олександр Соколовський у фейсбуці.

Він висловив упевненість, що якщо "хтось" не візьме на себе відповідальність за остаточне врегулювання ситуації, то ця проблема, що виникла в березні 2022 року, так і залишиться невирішеною: будуть судові тяганини, які можуть тягнутися довго і значно ускладнити роботу оборонної галузі.

"Тому що поки тривають суди та апеляції, нас (на основі актів ДАСУ) можуть нескінченно кошмарити правоохоронці. Сподіваюся, вже скоро зможу потішити всіх, що Меморандум спрацював, і проблема буде остаточно вирішена...", - додав Соколовський.

"Наша позиція щодо цього питання упродовж тривалого часу послідовна. Ми вважали і вважаємо, що важливо не шукати винного, а визнати помилку і виправити її. Очікуємо, що таке рішення щодо прибутку виробників-постачальників для потреб оборони буде ухвалено остаточно", - зазначив після підписання меморандуму і голова ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник у фейсбуці.

Він повідомив, що було створено робочу групу, яка готова спільно з Міноборони, Мінекономіки запропонувати свій варіант розв'язання питання через відповідні зміни до нормативно-правових актів, і висловив сподівання на оперативне реагування Кабміну.

 

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швеція відкрила експортні кредитні гарантії для України на SEK333 млн і відкриє торговий офіс у Києві

Україна надала аварійну допомогу Польщі обсягом понад 1500 МВт-год, дефіциту в енергосистемі немає - Міненерго

Страховий інструмент UNITY дозволив знизити ставки страхування на комерційному ринку перевезень українським морським шляхом удвічі

Швейцарія підтримала 13-й пакет санкцій ЄС проти РФ

Бізнес у лютому поліпшив оцінки ділової активності - опитування НБУ

Канада забороняє непрямий імпорт російських алмазів масою понад карат

Шмигаль: У планах видати близько 12 тис. пільгових іпотек за програмою "єОселя" у 2024 році

Болгарія припиняє імпорт нафти з Росії

Шмигаль: Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення минула без блекаутів і без застосування графіків відключень

Європейські партнери поки що не зверталися до Міненерго щодо продовження транзиту газу із РФ - заступниця міністра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА