Інтерфакс-Україна
21:46 24.10.2023

Бізнес сподівається на вирішення питання прибутку в оборонних контрактах після підписання меморандуму з Держаудитслужбою

2 хв читати

Державна аудиторська служба України (ДАСУ) та об'єднання, що представляють інтереси роботодавців, підписали Меморандум для консолідації зусиль бізнесу і держави, щоб сприяти ефективному і законному використанню бюджетних коштів, зокрема, в оборонній сфері.

"Держаудитслужба готова долучитися до вдосконалення наявної нормативно-правової бази", - наводяться у пресрелізі Держаудитслужби на її сайті слова очільниці відомства Алли Басалаєвої.

Керівниця Держаудитслужби запропонувала постійний формат обговорення важливих проблемних питань, які виникають у підприємців, коли вони реалізують проєкти, що фінансуються з державного або місцевого бюджету.

"Головне зараз, звісно, переконати уряд, а саме прем'єра, щоб було ухвалено відповідну постанову або внесено зміни до чинної. Головне питання, яке так і не вирішене, - це закладені у 2022 та першій половині 2023 р. у калькуляціях прогнозні прибутки постачальників, які досі трактуються як збитки державі", - написав після підписання Меморандуму керівник Всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості Олександр Соколовський у фейсбуці.

Він висловив упевненість, що якщо "хтось" не візьме на себе відповідальність за остаточне врегулювання ситуації, то ця проблема, що виникла в березні 2022 року, так і залишиться невирішеною: будуть судові тяганини, які можуть тягнутися довго і значно ускладнити роботу оборонної галузі.

"Тому що поки тривають суди та апеляції, нас (на основі актів ДАСУ) можуть нескінченно кошмарити правоохоронці. Сподіваюся, вже скоро зможу потішити всіх, що Меморандум спрацював, і проблема буде остаточно вирішена...", - додав Соколовський.

"Наша позиція щодо цього питання упродовж тривалого часу послідовна. Ми вважали і вважаємо, що важливо не шукати винного, а визнати помилку і виправити її. Очікуємо, що таке рішення щодо прибутку виробників-постачальників для потреб оборони буде ухвалено остаточно", - зазначив після підписання меморандуму і голова ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник у фейсбуці.

Він повідомив, що було створено робочу групу, яка готова спільно з Міноборони, Мінекономіки запропонувати свій варіант розв'язання питання через відповідні зміни до нормативно-правових актів, і висловив сподівання на оперативне реагування Кабміну.

 

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА