Інтерфакс-Україна
15:18 30.10.2023

Оцінювати ситуацію з припиненням наприкінці 2024 року угоди про український транзит газу РФ ще не на часі - ЄК

2 хв читати
Оцінювати ситуацію з припиненням наприкінці 2024 року угоди про український транзит газу РФ ще не на часі - ЄК

У Європейській комісії (ЄК) вважають передчасним коментувати ситуацію із завершенням терміну угоди на транзит російського газу територією України наприкінці 2024 року, заявив офіційний представник ЄК Тім Макфі.

"Дія угоди щодо транзиту газу територією України завершиться 31 грудня 2024 року. Перше, що можна сказати, ми ще досить далекі від цієї дати і не в змозі зараз говорити про те, що станеться більше, ніж за рік", - повідомив прессекретар у понеділок на брифінгу в Брюсселі, відповідаючи на відповідне запитання.

При цьому він нагадав, що в ЄС діє план із посилення енергетичної незалежності Євросоюзу REPowerEU, і після лютого 2022 року в європейському енергетичному секторі, за його словами, відбулися значні зміни.

"Ми зиогли диверсифікувати наше постачання, здійснити інвестиції у відновлювані види енергії. Також ми вживаємо внутрішніх заходів щодо скорочення попиту і поліпшення енергетичної ефективності, не передбачаючи ситуацію наприкінці 2024 року. Нинішня ситуація дуже відрізняється від тієї, коли підписувалася угода. Ми будемо якомога швидше скорочувати наш імпорт російського газу", - пояснив Макфі.

Договір між "Нафтогазом України" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між українським холдингом і "Оператором ГТС України" (ОГТСУ), а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" було підписано 30 грудня 2019 року.

Контракт передбачає транзит у 2021-2024 роках по 40 млрд куб. м на рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Метінвест" та італійська Ai Studio/Ai Engineering спроєктують новий мікрорайон у Тростянці - мер

Українська атака на Новоросійськ зупинила 2% світових поставок нафти

Проєкт "Срібна економіка: потенціал покоління 55+" для сприяння залучення людей старшого віку стартував в Україні

США ввели санкції проти десяти казино в Мексиці

IFC, ЄБРР та Notus і Rengy Development на ReBuild Ukraine 2025 підписали угоди з розвитку ВЕС, СЕС та energy storage

Викриті факти корупції в енергосекторі підкреслюють важливість антикорупційних інституцій України – МВФ

ПФУ перерахував субсидії на опалювальний сезон 2025/26рр.

"Нафтогаз" отримає EUR127 млн гранту від ЄІБ на імпорт газу – Корецький

Україна за 10 міс. збільшила імпорт електрогенераторів у 3,6 раза, акумуляторів – на 53%

Україна в 2026 р. збереже ліцензування зернових та олійних культур при експорті до прифронтових європейських країн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА