17:59 06.11.2023

Держмитслужба заявляє про ускладнення ситуації на українсько-польських ПП через страйк польських перевізників

2 хв читати
Держмитслужба заявляє про ускладнення ситуації на українсько-польських ПП через страйк польських перевізників

Державна митна служба України слідом за Держприкордонслужбою повідомляє про складнощі з рухом транспорту, особливо на в'їзд в Україну, на трьох українсько-польських пропускних пунктах (ПП) - "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська-Гребенне" та "Краківець-Корчова" - через страйк польських перевізників.

Згідно з інформацією на сайті відомства, на ПП "Ягодин-Дорогуськ" протестувальники пропускатимуть по одному транспортному засобу в обох напрямках протягом години.

При цьому декларується, що обмеження не стосуватимуться автобусів, транспортних засобів із гуманітарною допомогою, швидкопсувними товарами, живими тваринами, а також небезпечних вантажів (цистерн із пальним) в обох напрямках.

Анонсується, що акція протесту триватиме до 3 грудня, зазначила Держмитслужба.

Щодо ПП "Рава-Руська-Гребене" зазначено, що триває блокування руху вантажного транспорту перед заїздом на вантажний напрямок ПП і частково заблоковано рух для транспортних засобів, які прямують на в'їзд в Україну.

У свою чергу на ПП "Краківець-Корчова" під час страйку приблизно 10 вантажних автомобілів перекрили рух на в'їзд до ПП з боку Польщі. Як повідомила Держмитслужба, протестувальники очікують прибуття представників влади з метою озвучити їм свої вимоги.

Українське відомство зазначило, що накопичення вантажівок поки що не спостерігається, а легкові автомобілі безперешкодного заїжджають до пункту пропуску "Корчова".

Як повідомлялося, посол України в Польщі закликав зупинити страйк на українсько-польських ПП, оскільки це загрожує "коридорам солідарності" і є "ударом у спину".

Раніше повідомлялося, що польські перевізники за участю 200 осіб і в присутності 100 тягачів планували провести одноденний страйк на трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні 3 листопада. Однак дату початку блокади руху вантажного транспорту було перенесено на 6 листопада.

Одна з головних вимог організаторів протестів - повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їх кількості до довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів за рік. Окрім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, що повертаються з України до Польщі, могли перетинати кордон без "єЧерги", не чекаючи 10-12 днів. Перевізники також вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту).

Мінвідновлення України підтвердило отримання повідомлення про підготовку блокади ПП на українсько-польському кордоні, після чого ініціювало зустріч з офіційними представниками Польщі та Єврокомісії для забезпечення стабільної роботи кордону. Як заявив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра Сергій Деркач, більшість вимог польських перевізників, які погрожують перекрити кордон, нездійсненні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Енергокомітет пропонує Раді запровадити мораторій на примусове стягнення коштів з "ГарПоку" за позовами ВДЕ-генерації

Україна скоротила імпорт свинини до рекордного мінімуму в 2,1 тис. тонн і нарощує експорт

ЄК виділила 300 млн євро на фінансування загальних оборонних закупівель країн ЄС

Україна розраховує отримати $1,1 млрд від МВФ наприкінці грудня - Шмигаль

Smart-Holding два місяці не може змінити керівника в держреєстрі через судову заборону

Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро в рамках Ukraine Facility - Шмигаль

McDonald's в Україні відмовиться від використання пластику в упаковці до кінця 2025 року

Philip Morris планує відновити свою частку 28,5% на українському ринку за один-два роки

Реверсні дотації буде збережено в бюджетах прифронтових громад

Мінфін України розраховує отримати $400 млн за програмою SURGE Світового банку до кінця 2024 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА