14:17 07.11.2023

Міжнародні резерви України в жовтні знизилися на 1,9%, до $38,97 млрд - НБУ

2 хв читати
Міжнародні резерви України в жовтні знизилися на 1,9%, до $38,97 млрд - НБУ

Міжнародні резерви України в жовтні знизилися на 1,9%, або на $735,2 млн і на 1 листопада 2023 року, за попередніми даними, становили $38 млрд 973,0 млн, повідомив Національний банк України (НБУ) у вівторок.

"Така динаміка зумовлювалася інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті. Водночас обидва чинники значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів", - зазначив центробанк.

Він уточнив, що минулого місяця продав на валютному ринку $3 млрд 351,5 млн і викупив до резервів $14,0 млн, отже, чистий продаж валюти становив $3 млрд 337,5 млн порівняно з $2 млрд 691,4 млн у вересні.

"Зростання інтервенцій насамперед зумовлювалося ситуативним збільшенням попиту на валюту в перші дні переходу від фіксації курсу до режиму керованої гнучкості курсу", - зазначив НБУ. Він додав, що в перший тиждень переходу чистий продаж становив $1 млрд 151,7 млн, а надалі інтервенції з продажу валюти стабілізувалися до рівня, що спостерігався до моменту переходу до керованої гнучкості курсу.

Згідно з даними Нацбанку, на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $3 млрд 313,1 млн, зокрема $1 млрд 590,4 млн макрофінансова допомога від ЄС, $1 млрд 150 млн - грант США через Цільовий фонд донорів Світового банку та $572,7 млн - від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Переоцінка вартості фінансових інструментів збільшила резерви в жовтні на $247,2 млн, зазначив Нацбанк.

Водночас, зазначив регулятор, уряд України виплатив за обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті $892,5 млн, з яких $715,3 млн - за валютними ОВДП, $135,8 млн - Світовому банку і $80,1 млн - МВФ.

"Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту", - наголошується в повідомленні, тоді як місяць тому цей показник становив 5,3 місяця.

Наприкінці жовтня НБУ підвищив прогноз міжнародних резервів на кінець поточного року до $41,8 млрд із $38,3 млрд у липневому прогнозі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА