16:15 07.11.2023

Зеленський підписав рішення РНБО про посилення стійкості енергетичної системи

3 хв читати
Зеленський підписав рішення РНБО про посилення стійкості енергетичної системи

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про набуття чинності рішень Ради національної безпеки і оборони України щодо додаткових заходів із посилення стійкості функціонування енергетичної системи та підготовки національної економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року.

Указ №737/2023 оприлюднено на сайті глави держави.

Згідно з текстом рішення РНБО, Кабінету Міністрів України доручено в місячний строк ухвалити рішення щодо погашення заборгованості державних і комунальних підприємств критичної інфраструктури, а також бюджетних установ перед постачальником "останньої надії" та постачальниками універсальних послуг за спожиту електричну енергію.

Також доручено рішення організувати гарантоване постачання вуглеводнів в Україну з Каспійського регіону та реконструкцію з використанням газопоршневих і газотурбінних установок теплоелектроцентралей, що перебувають в управлінні акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", для створення високоманеврових потужностей.

Крім того, Кабміну доручається внести на розгляд Верховної Ради низку законопроєктів, спрямованих на стимулювання виробництва теплоенергії з альтернативних видів палива, щодо транспортування актів права Європейського Союзу та щодо відповідальності за несанкціонований відбір газу операторами газорозподільних систем і промисловими споживачами.

Окремо уряду доручено опрацювати питання державного стимулювання будівництва об'єктів розподіленої генерації, збільшення пропускної потужності газотранспортної системи України, запровадження мобільної генерації для покриття аварійної потреби в окремих районах та низку інших.

У шестимісячний термін доручено затвердити плани заходів для підтримки термомодернізації будівель, а також енергетичної модернізації підприємств водопостачання та виробників теплової енергії, а також положення щодо недопущення в умовах воєнного стану припинення поставок електричної енергії споживачам, які імпортують електричну енергію в установленому порядку.

У місячний термін уряду доручено спільно з міжнародними фінансовими організаціями опрацювати питання щодо надання фінансових ресурсів для підтримки енергетичного та житлового сектору.

Спільно з місцевими адміністраціями доручається розробити план заходів щодо розвитку розподіленої генерації в регіонах України, зокрема щодо створення в територіальних громадах систем розподілу micro grid на базі "розумних мереж", зокрема для енергетичних кооперативів, і передбачити відповідні джерела фінансування, необхідні для його реалізації.

Крім того, Кабмін отримав доручення забезпечити в повному обсязі фінансування проєктів із захисту об'єктів критичної інфраструктури.

Міністерству енергетики України доручено опрацювати питання щодо зменшення обсягів споживання природного газу тепловими електростанціями та теплоелектроцентралями, а також розробити та затвердити перелік типових схем і способів резервного енергозабезпечення об'єктів критичної інфраструктури.

Місцевим державним адміністраціям доручається проаналізувати потенціал та ресурс регіону для максимального збільшення використання та виробництва альтернативних видів палива, вжити заходів щодо актуалізації регіональних стратегій зі збільшення використання розподіленої генерації, альтернативних джерел енергії та підвищення енергоефективності, затвердити плани заходів із гарантування безпеки та стійкості критичної інфраструктури, що забезпечує життєдіяльність територіальних громад, підготовку вузлів підключення об'єктів критичної інфраструктури для випадків застосування схем резервного енергозабезпечення, та здійснити оцінку енергетичного потенціалу місцевих водних ресурсів та його реалізацію з метою створення об'єктів альтернативної генерації з розподіленою структурою, зокрема ресурсів річок Тиса, Тересва та Дністер.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Потребу в додаткових військових витратах держбюджету-2024 оцінюють у $5 млрд - глава Мінфіну

Команда МВФ прибула в Україну напередодні початку 27 травня у Варшаві місії щодо 4-го перегляду програми EFF

Україна "коридорами солідарності" з 2022 р. експортувала понад 136 млн тонн товарів та імпортувала 52 млн тонн - ЄК

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

Актуалізація вимог "єОселі" збільшить попит на якісне житло і стимулюватиме економіку країни - думка

Обмеження е/е в Україні в середу розпочнуться з 19:00 замість 20:00 - обленерго

УЗ підвищила вартість комплектів білизни в плацкартних і купейних вагонах у 1,6 раза, у вагонах СВ - удвічі

ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів

"Укренерго" скасувало обмеження споживачів з 07:00 до 20:00 середи в усіх областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА