19:59 07.11.2023

Європейська асоціація E.DSO погодила концепцію розвитку електромереж "ДТЕК"

2 хв читати
Європейська асоціація E.DSO погодила концепцію розвитку електромереж "ДТЕК"

Рада директорів асоціації європейських операторів систем розподілу E.DSO офіційно схвалила концепцію розвитку електромереж, розроблену "ДТЕК Мережі" спільно з європейськими колегами, як комплексний проєкт, спрямований на створення українських електромереж майбутнього.

"Члени E.DSO колективно підтверджують, що основи та принципи Концепції розвитку електромереж, розробленої "ДТЕК Мережі", базуються на практиці Європейського Союзу в цій галузі. Ці принципи відповідають цілям Четвертого енергопакета ЄС і сприяють енергетичному переходу України", - зазначено в спільній заяві членів E.DSO, процитованій у пресрелізі українського енергохолдингу у вівторок.

Концепція розвитку електромереж передбачає поступове оновлення інфраструктури розподільчих мереж у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях із використанням новітніх технологій за найкращими прикладами європейських операторів системи розподілу. Проєкт розрахований на 10 років і стартує з трирічного пілота в Бучанському районі, який зазнав значних пошкоджень під час російської окупації.

"ДТЕК Мережі" створює інфраструктуру електромереж в Україні якісно іншого рівня. Сучасні "розумні" мережі будуть побудовані з урахуванням найкращого європейського досвіду, і саме для цього ми активно співпрацюємо з E.DSO. Оновлена інфраструктура мереж створить умови для розвитку великих потужностей "зеленої" генерації, а також розподіленої генерації, зокрема домашніх СЕС", - заявив генеральний директор "ДТЕК Мережі" Олександр Фоменко.

У результаті реалізації Концепції середній час відключення електроенергії на рік зменшиться з 1 500 до 100 хв (SAIDI), а технологічні втрати знизяться втричі - з 14% до 5%, усі клієнти отримають розумні лічильники, що сприятиме ощадливому споживанню та мінімізації витрат.

До розробки концепції залучено експертизу провідних енергокомпаній, що входять до асоціації операторів систем розподілу E.DSO.

"ДТЕК Мережі" розвиває бізнес із розподілу електроенергії та експлуатації електромереж у Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Оператори системи розподілу (ОСР) "ДТЕК Мережі" обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Будівництво євроколії на ділянці Мостиська-Скнилів розпочнеться у 2024 р. - Кубраков

Мінвідновлення має намір у 2024 р. запустити програму капремонтів пошкоджених через війну багатоквартирних будинків - Кубраков

Внаслідок обстрілів окупантів зруйновано вокзал у Костянтинівці - УЗ

З точки зору військової оборонної підтримки фінансами, зброєю і технологіями від партнерів Україна має перспективу на 10 років - Шмигаль

Уряд продовжує пошук кандидатів у міністри культури, спорту та у справах ветеранів - Шмигаль

Шмигаль: я впевнений, що ми точно цього року закриємо бюджетне фінансування

Експорт з України в лютому може перевищити довоєнні показники - перший віцепрем'єр

Дефіциту е/е немає, у резерві одразу 19 генерувальних одиниць ТЕС - Міненерго

У 2024 р. половина потужностей української оборонної промисловості вже законтрактована - Камишін

Уже відновлено 23 тис. будівель, 9,2 тис. об'єктів інфраструктури, майже 900 медичних та понад 600 освітніх закладів - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА