12:26 08.11.2023

Держрезерв реалізує незатребуване майно, термін зберігання якого закінчився

2 хв читати
Держрезерв реалізує незатребуване майно, термін зберігання якого закінчився

Незатребуване майно, що зберігається в Державному агентстві резерву України і термін зберігання якого закінчився, буде реалізовано на конкурсних засадах, повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, ухваленим на засіданні у вівторок, на торгах буде реалізовано зерно врожаїв 2007-2018 рр., що зберігається на потужностях Держрезерву.

"Визначені терміни зберігання зерна державного резерву - два роки. Враховуючи, що якість зерна дедалі погіршується, а отже, його вартість зменшується, зволікання з реалізацією загрожує державі більшими збитками", - пояснили в Мінекономіки.

Крім того, буде реалізовано шапки зі штучного хутра для військовослужбовців, закладені до Держрезерву на початку 2000-х років. Міноборони в 2017 році ввело нові правила носіння військової форми. Шапки-ушанки не відповідають цим новим вимогам, отже, не будуть затребувані військовими.

На конкурсних засадах також буде реалізовано незатребуване моторне масло М-63/10D, термін зберігання якого закінчується.

"Реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачають на його зберігання. Фактично майна, яке виявилося непотрібним замовникам навіть в умовах війни, що само по собі показово. Надходження від продажу дозволять нам освіжити та поповнити запаси Держрезерву. Буде придбано матеріальні цінності з актуальної номенклатури, яка відповідає вимогам сучасності, потребам держави та замовників", - зазначив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

У Мінекономіки нагадали, що в Україні здійснюється реформа Держрезерву. Її мета - створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набуде чинності закон "Про державні резерви", який стане основним у реалізації реформи.

Реформою передбачено розмежування понять державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, упровадження нових принципів і напрямів формування номенклатури матеріальних цінностей.

Крім того, виписано повноваження органу, що реалізує держполітику у сфері держрезерву, завдання й повноваження інших відповідальних органів держвлади. Буде запроваджено інститути резервування та відповідального зберігання, обов'язкове страхування матцінностей, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання держрезервів за кордоном.

Очікується, що впроваджені реформою механізми забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей, за потреби – їх списання з подальшою переробкою або утилізацією. Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву здійснюватиметься виключно на аукціоні в електронній торговій системі.

В Україні буде створено єдиний реєстр держрезервів, посилено контроль за держрезервами і буде запроваджено відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження тощо.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА