09:56 09.11.2023

Український суверенний фонд охоплюватиме від шести до 11 галузевих субхолдингів - ФДМ

1 хв читати
Український суверенний фонд охоплюватиме від шести до 11 галузевих субхолдингів - ФДМ

Український суверенний фонд (УСФ), концепцію якого представив в. о. голови Фонду держмайна Олександр Федоришин парламентському комітету з питань економічного розвитку 8 листопада, працюватиме в статусі холдингу, що охоплюватиме від шести до 11 галузевих субхолдингів.

"Створення УСФ - один із пріоритетів роботи ФДМ. До нової структури мають поетапно увійти всі стратегічні державні компанії, які не підлягатимуть приватизації. Завданням УСФ буде підготовка стратегій розвитку не тільки окремих підприємств, а й галузей", - наведено його слова в релізі фонду в четвер.

Федоришин додав, що фонд шукатиме інвестиції під реалізацію цих стратегій.

Він зазначив, що структура УСФ буде побудована за міжнародними стандартами і нормами, зокрема МВФ і ОЕСР.

Уточнюється, що нині ФДМ разом із консультантами працює над законопроєктом, який визначить основні принципи роботи Українського суверенного фонду. Також у ньому буде визначено критерії, за якими державні активи включатимуть до фонду.

Передбачається, що очолить фонд генеральний директор, підконтрольний і призначений наглядовою радою. За наглядовою радою також буде закріплено функції затвердження стратегії та контроль за її реалізацією, захист прав держави.

Гендиректор, у свою чергу, на основі затвердженої галузевої стратегії втілюватиме дорожню карту залучення інвестицій і зростання вартості активів УСФ. Також за ним буде закріплено функцію аналізу роботи фонду та підготовку річного звіту, який матиме затверджувати наглядова рада.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА