15:31 13.11.2023

Боротьба з "чорним" зерном дає результати та допоможе фермерам скористатися пільговим кредитуванням - заступник міністра

2 хв читати
Боротьба з "чорним" зерном дає результати та допоможе фермерам скористатися пільговим кредитуванням - заступник міністра

Український уряд вжив багато заходів для розв'язання вирішення проблеми "чорного" зерна, що вже приносить бажані результати і дасть змогу аграріям скористатися пільговими фінансовими можливостями для ведення свого бізнесу, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький.

"Ми отримуємо багато звернень від аграріїв щодо "чорного" зерна та мотивування продажу (вирощеного врожаю - ІФ-У). Думаю, вже всі відчули, що дуже багато робиться, щоб цього не було. Багато вже пішло, на щастя, таких продавців із ринку", - сказав він у рамках фермерського зльоту "Кооперація 360" у Києві в п'ятницю.

Заступник міністра наголосив, що в Міністерстві аграрної політики і продовольства сподіваються, що звернень від фермерів, які хочуть продати легально вирощений врожай, а нікому, буде менше, завдяки запуску списку верифікованих агроекспортерів.

Висоцький відмовився називати компанії, що пішли з ринку тазаймалися скуповуванням зернових і олійних культур за готівкові кошти, додавши, що "всі вже чули, що вони не на ринку".

За інформацією заступника міністра, боротьба з "чорним" зерном - один із заходів повернення ринку в легальну площину. "Це також означає, що в аграріїв є більше можливостей продавати офіційно і за кращу ціну", - сказав Висоцький.

Заступник міністра зазначив, що легальна торгівля в агросекторі наразі стала вельми актуальною, оскільки взяти участь у державній програмі кредитування "5-7-9", під яку в держбюджеті-2024 закладено 18 млрд грн, можуть лише аграрії, які легально працюють.

"Боротьба з тіньовим обігом зерна і недоотриманими фермерами заробітками має допомогти більшій кількості підприємств отримати пільгові кредити", - резюмував Висоцький.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА