19:28 23.11.2023

"ArcelorMittal Кривий Ріг" має намір у 2024 р. досягти беззбитковості й без фіндопомоги з боку материнської компанії - СЕО

3 хв читати
"ArcelorMittal Кривий Ріг" має намір у 2024 р. досягти беззбитковості й без фіндопомоги з боку материнської компанії - СЕО

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" (АМКР, Дніпропетровська обл.) у 2022-му і 2023 роках отримав значну допомогу від материнської компанії - ArcelorMittal - і має намір 2024 року досягти беззбиткової роботи без фінансової допомоги від групи.

"Ми потроху відновлюємося після надважкого 2022 року, коли був значний збиток - $1,3 млрд, і ми вижили, зокрема, завдяки підтримці материнської компанії. У 2023-му нам вдалося знизити цю цифру до $320 млн (за прогнозом на кінець року), а ось у 2024 році вкрай необхідно вийти на нуль. Згідно з нашим бізнес-планом на наступний рік, ми розраховуємо вже у другому кварталі побачити поліпшення результатів", - повідомив генеральний директор АМКР Мауро Лонгобардо, відповідаючи на запитання працівників на зустрічі з представниками трудового колективу підприємства, що відбулася 21 листопада, виклад якої публікує корпоративне видання "Металург".

За його словами, якщо відбудеться значне поліпшення фінрезультатів роботи АМКР, якщо буде більше клієнтів, якщо буде можливо постачати продукцію клієнтам Чорним морем, а фінрезультати дадуть змогу, компанія повернеться до перегляду зарплати в бік підвищення.

"Велика зарплата безпосередньо пов'язана з прибутковістю підприємства, чого нині поки що немає. Зараз головне завдання - збереження колективу, уникнення скорочення штату", - наголосив СЕО, додавши, що питання щодо виплати 13-ї зарплати за результатами 2023 року вирішуватимуть після підбиття підсумків роботи.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділив АМКР ще один кредит у розмірі $150 млн на поповнення оборотних коштів для функціонування. Банк схвалив проєкт 15 листопада 2023 року, нині кошти вже виділяють.

"Надання пріоритетного кредиту на суму до $150 млн українському АТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" (Україна), контрольний пакет акцій у якому належить ArcelorMittal Group. Мета проєкту: кредит буде використано для фінансування потреб в оборотному капіталі компанії для забезпечення безперервності діяльності в Україні", - пояснює ЄБРР, додаючи: "Проєкт надасть екстрену підтримку ліквідності для збереження людського капіталу АМКР, а також цільову технічну підтримку для розроблення й реалізації нової спеціальної програми професійної реінтеграції для ветеранів війни відповідно до найкращих практик".

"Додаткова (підтримка - ІФ-У) зумовлена фінансуванням банку, що надається в надзвичайних обставинах, які виникли внаслідок війни в Україні, і пропонує унікальний набір умов. Проєкт також є гендерно-додатковим відповідно до цільової психосоціальної підтримки, яку компанія надаватиме безпосередньо дружинам ветеранів війни та іншим членам їхніх родин", - йдеться в інформації ЄБРР.

ЄБРР 14 грудня 2022 року вже виділяв АМКР кредит $100 млн на поповнення оборотного капіталу.

АМКР завершив 2022 рік із чистим збитком у розмірі 49 млрд 9,1 млн грн, тоді як у 2021 році отримав чистий прибуток 25 млрд 216,1 млн грн. Непогашений збиток на кінець минулого року становив 3 млрд 283,6 млн грн. Вартість активів у 2022 році скоротилася вдвічі - до 52 млрд 682,8 млн грн.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури й катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

"Метінвест" у I кв. скоротив виробництво сталі на 4%, коксу на 11%, наростив окатишів майже на третину

DIM спільно з банком "Глобус" запускає іпотечну програму для ЖК А136

Дефіцит е/е зменшився через потепління, але залишається суттєвим ввечері та вночі - "Укренерго"

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА