10:24 24.11.2023

Підвищення податку на прибуток банків може збільшити спред між ставками за кредитами й депозитами - думка

2 хв читати
Підвищення податку на прибуток банків може збільшити спред між ставками за кредитами й депозитами - думка

Підвищення податку на прибуток банків з 18% до 50% у 2023 році та до 25% у наступні роки може спровокувати збільшення фінустановами ставок за кредитами та зниження за депозитами з метою забезпечення стабільної прибутковості в умовах вищого податку, вважає президент Асоціації українських банкірів (АУБ) Андрій Дубас.

"...ми не говоримо, що цей законопроєкт призведе зараз до збитковості банківської системи... Ми говоримо про те, щоб банківський сектор залишався на достатньому рівні дохідності. Я думаю, що може збільшитися спред між відсотками за кредитами та відсотками за депозитами для того, щоб банки могли тягнути податок 25% і не бути збитковими...", - висловив свою думку Дубас у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Ідеться про закон №9656-д про підвищення оподаткування банків, ухвалений Верховною Радою 21 листопада.

"Тому я думаю, що банки аналізуватимуть ситуацію, яка склалася у зв'язку з законопроєктом, ухваленим Верховною Радою, і будуватимуть свою бізнес-модель, свою діяльність для того, щоб далі бути прибутковими", - додав президент АУБ.

Говорячи про позицію асоціації щодо ухваленого закону, він сказав, що "в умовах воєнного часу може збільшуватися обсяг податків, але, на наш погляд, не дуже правильно оподатковувати попередній період", оскільки весь банківський сектор планував свою діяльність із розрахунком, що податок на прибуток становитиме 18%.

"У будь-яких майбутніх переговорах нам завжди зможуть дорікнути, що Україна, незважаючи на умови воєнного часу чи іншого, може змінювати податкову базу, податкову систему чи податковий підхід наприкінці року до минулого року", - пояснив він.

На думку Дубаса, якщо влада має потребу збільшувати ставку певних податків, то робити це варто не в рамках однієї галузі.

"Набагато була б зрозумілішою ситуація, якби, наприклад, та сама Верховна Рада вийшла до підприємців інших суб'єктів господарювання і сказала, що ось у нас така ситуація, у нас не вистачає податків, ми плануємо збільшити той чи інший податок. Але тоді ми збільшуємо його для всіх і починаємо його з якогось періоду, наприклад із 1 січня 2024 року. І ... тоді ти можеш і підготуватися, і спланувати свою діяльність тощо", - вважає президент АУБ.

Також він зазначив, що асоціація підтримує запровадження додаткового оподаткування виключно на обмежений період.

"Тобто ми говоримо, що до завершення воєнного часу або, наприклад, до досягнення таргету ставки облікової, тобто якогось параметра, обмежений період часу", - сказав Дубас.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Співзасновниця "Епіцентру" Галина Герега отримала понад 50% голосів у Intersport Polska

Тютюнові виробники за потурання правоохоронців відновили нелегальну роботу після тримісячної паузи - Гетманцев

Інтервенції НБУ цього тижня скоротилися до $721,2 млн

Україна відправила 106 тонн яєць до Сьєрра-Леоне та Мавританії

Фінкомітет підтримав законопроєкт щодо нової методики нарахування акцизів на спирт етиловий і біоетанол

"Укрнафта" використала бездротову систему для 3D-сейсмічних досліджень у горах

"Сталевий фронт" Ахметова передав командний пункт для ЗСУ на Донецький напрямок

Кабмін схвалив залучення EUR62 млн від ЄІБ на соцінфраструктуру, енергетику та теплопостачання в громадах

Дефіцит водіїв у транспортно-логістичній сфері через мобілізацію досяг 25%

Проєкт SOERA підтримає ЕКУ у впровадженні світових практик корпоративного управління та цифровізації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА