Інтерфакс-Україна
18:07 24.11.2023

Зростання ВВП України в жовтні прискорилося до 10,5% - Мінекономіки

3 хв читати
Зростання ВВП України в жовтні прискорилося до 10,5% - Мінекономіки

Реальне зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в жовтні цього року становило 10,5% (±2%) порівняно з жовтнем минулого року, тоді як у вересні воно дорівнювало 9,1% (±2%), таку попередню оцінку повідомило Міністерство економіки в п'ятницю.

"Українська економіка продовжує демонструвати позитивну динаміку навіть попри несприятливі зовнішні чинники... У підсумку за січень-жовтень 2023 р. зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% порівняно з відповідним періодом минулого року", - зазначило Мінекономіки, яке повідомляло про зростання ВВП за підсумками дев'яти місяців цього року на 5,3%.

До позитивних факторів, що сприяли зростанню економіки, перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко зарахувала високу врожайність у сільському господарстві та сприятливу погоду, яка забезпечила високі темпи збирання врожаю, стабільну ситуацію в енергетиці та роботу тимчасового коридору для руху цивільних суден у порти Великої Одеси.

Стримуючими факторами зростання економіки, за її словами, залишаються значні руйнування інфраструктури та основних фондів, збереження суттєвих ризиків безпеки, обмеження експортної логістики, повільне відновлення ринку праці, відсутність достатнього власного капіталу, а також доступних кредитних коштів.

Свириденко уточнила, що в жовтні найбільш позитивний внесок у ВВП мала сфера послуг, зокрема, сфера державного управління та оборони, фінансування якої є пріоритетним під час війни. На другому місці за впливом зростання економіки опинилася виробнича сфера, яка хоч і зазнала суттєвих збитків і руйнувань під час війни, але демонструє стійке відновлення, додала перший віцепрем'єр.

Вона зазначила, що в промисловості відбувається поступове оновлення темпів виробництва в умовах збільшення сировинної бази з боку сільгоспвиробництва, необхідності поповнення запасів вугілля та газу для проходження зимового періоду, стабільної ситуації в енергетиці та інвестиційного попиту з боку бюджетної сфери.

Як зазначила Свириденко, позитивно вплинули на сферу будівництва бюджетне фінансування, спрямоване на екстрене відновлення пошкодженої внаслідок бойових дій інфраструктури, та проведення капітального відновлення на раніше звільнених територіях. Також краще став себе почувати ринок первинного житла завдяки реалізації урядової програми "єОселя".

Як повідомлялося, за оцінками Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюдненими минулого тижня, зростання реального ВВП України в жовтні сповільнилося до 6,5% із 11,1% у вересні, насамперед через менший внесок сільського господарства через вищу статистичну базу в жовтні минулого року.

Міжнародний валютний фонд у середині листопада покращив прогноз зростання української економіки у 2023 році з 1-3% до 4,5%. "Однак очікується, що 2024 року зростання знизиться до 3-4% у міру продовження війни, а ризики погіршення перспектив залишаються винятково високими", - зазначив МВФ за підсумками роботи місії.

ЄС минулого тижня оцінив очікуване зростання української економіки цього року в 4,8%, а наступного року прогнозує його сповільнення до 3,7%.

НБУ наприкінці жовтня покращив прогноз зростання ВВП України цього року з 2,9% до 4,9%, а наступного - з 3,5% до 3,6%, погіршивши його на 2025 рік з 6,8% до 6%.

Уряд під час затвердження проєкту держбюджету до другого читання на початку листопада покращив оцінку зростання ВВП цього року з 2,8% до 5%, але погіршив її на 2024 рік з 5% до 4,6%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

Масштабну приватизацію дуже важливо поєднати з пенсійною реформою – секретар Ради з підтримки підприємництва Каціон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА