18:07 24.11.2023

Зростання ВВП України в жовтні прискорилося до 10,5% - Мінекономіки

3 хв читати
Зростання ВВП України в жовтні прискорилося до 10,5% - Мінекономіки

Реальне зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в жовтні цього року становило 10,5% (±2%) порівняно з жовтнем минулого року, тоді як у вересні воно дорівнювало 9,1% (±2%), таку попередню оцінку повідомило Міністерство економіки в п'ятницю.

"Українська економіка продовжує демонструвати позитивну динаміку навіть попри несприятливі зовнішні чинники... У підсумку за січень-жовтень 2023 р. зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% порівняно з відповідним періодом минулого року", - зазначило Мінекономіки, яке повідомляло про зростання ВВП за підсумками дев'яти місяців цього року на 5,3%.

До позитивних факторів, що сприяли зростанню економіки, перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко зарахувала високу врожайність у сільському господарстві та сприятливу погоду, яка забезпечила високі темпи збирання врожаю, стабільну ситуацію в енергетиці та роботу тимчасового коридору для руху цивільних суден у порти Великої Одеси.

Стримуючими факторами зростання економіки, за її словами, залишаються значні руйнування інфраструктури та основних фондів, збереження суттєвих ризиків безпеки, обмеження експортної логістики, повільне відновлення ринку праці, відсутність достатнього власного капіталу, а також доступних кредитних коштів.

Свириденко уточнила, що в жовтні найбільш позитивний внесок у ВВП мала сфера послуг, зокрема, сфера державного управління та оборони, фінансування якої є пріоритетним під час війни. На другому місці за впливом зростання економіки опинилася виробнича сфера, яка хоч і зазнала суттєвих збитків і руйнувань під час війни, але демонструє стійке відновлення, додала перший віцепрем'єр.

Вона зазначила, що в промисловості відбувається поступове оновлення темпів виробництва в умовах збільшення сировинної бази з боку сільгоспвиробництва, необхідності поповнення запасів вугілля та газу для проходження зимового періоду, стабільної ситуації в енергетиці та інвестиційного попиту з боку бюджетної сфери.

Як зазначила Свириденко, позитивно вплинули на сферу будівництва бюджетне фінансування, спрямоване на екстрене відновлення пошкодженої внаслідок бойових дій інфраструктури, та проведення капітального відновлення на раніше звільнених територіях. Також краще став себе почувати ринок первинного житла завдяки реалізації урядової програми "єОселя".

Як повідомлялося, за оцінками Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюдненими минулого тижня, зростання реального ВВП України в жовтні сповільнилося до 6,5% із 11,1% у вересні, насамперед через менший внесок сільського господарства через вищу статистичну базу в жовтні минулого року.

Міжнародний валютний фонд у середині листопада покращив прогноз зростання української економіки у 2023 році з 1-3% до 4,5%. "Однак очікується, що 2024 року зростання знизиться до 3-4% у міру продовження війни, а ризики погіршення перспектив залишаються винятково високими", - зазначив МВФ за підсумками роботи місії.

ЄС минулого тижня оцінив очікуване зростання української економіки цього року в 4,8%, а наступного року прогнозує його сповільнення до 3,7%.

НБУ наприкінці жовтня покращив прогноз зростання ВВП України цього року з 2,9% до 4,9%, а наступного - з 3,5% до 3,6%, погіршивши його на 2025 рік з 6,8% до 6%.

Уряд під час затвердження проєкту держбюджету до другого читання на початку листопада покращив оцінку зростання ВВП цього року з 2,8% до 5%, але погіршив її на 2024 рік з 5% до 4,6%.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА