14:36 27.11.2023

Законопроект про запуск ринку криптовалюти від НКЦПФР більш перспективний у Раді, ніж від Мінцифри – думка

2 хв читати
Законопроект про запуск ринку криптовалюти від НКЦПФР більш перспективний у Раді, ніж від Мінцифри – думка

Президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас вважає, що законопроект №10225 про запуск ринку віртуальних активів (ВА) в Україні, який розробляла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), має більше потенціалу бути затвердженим, №10225-1, запропонований Міністерством цифрової трансформації.
"На мій погляд, законопроект №10225, який розроблявся Національною комісією з цінних паперів, має більше шансів бути ухваленим...", - сказав Дубас у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
Банкір зазначив, що законопроекти відрізняються у певних деталях, у тому числі на рівні оподаткування, а також у підході до визначення активів.
Зокрема, згідно із законопроектом, розробленим НКЦПФР спільно з представниками Ernst&Young за підтримки проєкту USAID Financial Sector Reform, об'єктом оподаткування є позитивний річний фінрезультат від продажу віртуальних активів. Якщо платник податків пішов у збиток, то позитивний фінрезультат наступного звітного періоду скорочується на цю суму.
У свою чергу, фінансовий результат від продажу віртуальних активів визначається як прибуток, зменшений на їхню вартість. Платник податків зобов'язаний вести облік операцій із віртуальними активами окремо з інших доходів і витрат, зокрема і від операцій із іншими інвестиційними інструментами. Базова податкова ставка пропонується лише на рівні 18% +1,5% військового збору.
Водночас законопроект, запропонований Мінцифри, передбачає поступове підвищення базової ставки: 5% – протягом перших трьох років, 9% – п'яти наступних і від 18% далі. При цьому з Дія.City інвестор зможе обрати між 18% податку на фінрезультат та податком у 9% на виведений капітал.
"Єдине скажу – ринок цей дуже великий, і чим довше ми не приймаємо рішення, тим більше Україна втрачає. Тому що... в інших юрисдикціях наші громадяни можуть працювати, платити та давати там цей економічний поштовх", - наголосив президент АУБ.
"Мені здається, що це могло б давати ті додаткові податки, які ми сьогодні шукаємо від безвиході у різних окремих секторах, ми могли б отримувати (їх – ІФ-У) із тих джерел, які у нас сьогодні просто перебувають за межами податкової системи" , – доповнив Дубас.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада узаконила онлайн спілкування платників із податковою та вирішила ще кілька їхніх проблем

Перший транш у 4,5 млрд євро надійде в Україну в березні - зустріч фон дер Ляєн і Шмигаля

Для відновлення електромереж Миколаївської області після обстрілів РФ необхідно 11,2 млрд грн - голова обленерго

США запровадили санкції проти НСПК і низки банків РФ

Майбутні енергоблоки АЕС будуть додатково захищені на проєктному рівні - Котін

Мінекономіки визначило три ключові показники вартості розмінування

Україна не продає своє зерно на польський ринок в останні п’ять місяців, українське зерно йде транзитом - Шмигаль на кордоні

"Укрнафта" профінансувала закупівлю понад 1000 FPV-дронів для ЗСУ

13-й пакет санкцій ЄС стосовно РФ включає понад 70 найменувань товарів і технологій

Власник Concorde Capital заявляє про продовження тиску ДБР й Офісу генпрокурора на компанію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА