Інтерфакс-Україна
14:36 27.11.2023

Законопроект про запуск ринку криптовалюти від НКЦПФР більш перспективний у Раді, ніж від Мінцифри – думка

2 хв читати
Законопроект про запуск ринку криптовалюти від НКЦПФР більш перспективний у Раді, ніж від Мінцифри – думка

Президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас вважає, що законопроект №10225 про запуск ринку віртуальних активів (ВА) в Україні, який розробляла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), має більше потенціалу бути затвердженим, №10225-1, запропонований Міністерством цифрової трансформації.
"На мій погляд, законопроект №10225, який розроблявся Національною комісією з цінних паперів, має більше шансів бути ухваленим...", - сказав Дубас у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
Банкір зазначив, що законопроекти відрізняються у певних деталях, у тому числі на рівні оподаткування, а також у підході до визначення активів.
Зокрема, згідно із законопроектом, розробленим НКЦПФР спільно з представниками Ernst&Young за підтримки проєкту USAID Financial Sector Reform, об'єктом оподаткування є позитивний річний фінрезультат від продажу віртуальних активів. Якщо платник податків пішов у збиток, то позитивний фінрезультат наступного звітного періоду скорочується на цю суму.
У свою чергу, фінансовий результат від продажу віртуальних активів визначається як прибуток, зменшений на їхню вартість. Платник податків зобов'язаний вести облік операцій із віртуальними активами окремо з інших доходів і витрат, зокрема і від операцій із іншими інвестиційними інструментами. Базова податкова ставка пропонується лише на рівні 18% +1,5% військового збору.
Водночас законопроект, запропонований Мінцифри, передбачає поступове підвищення базової ставки: 5% – протягом перших трьох років, 9% – п'яти наступних і від 18% далі. При цьому з Дія.City інвестор зможе обрати між 18% податку на фінрезультат та податком у 9% на виведений капітал.
"Єдине скажу – ринок цей дуже великий, і чим довше ми не приймаємо рішення, тим більше Україна втрачає. Тому що... в інших юрисдикціях наші громадяни можуть працювати, платити та давати там цей економічний поштовх", - наголосив президент АУБ.
"Мені здається, що це могло б давати ті додаткові податки, які ми сьогодні шукаємо від безвиході у різних окремих секторах, ми могли б отримувати (їх – ІФ-У) із тих джерел, які у нас сьогодні просто перебувають за межами податкової системи" , – доповнив Дубас.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА