14:38 28.11.2023

Rolls-Royce визначає за мету збільшити прибуток удвічі до 2027 р., готує заходи економії та продаж активів

2 хв читати

Британський машинобудівний холдинг Rolls-Royce Holdings Plc ставить за мету збільшити до 2027 року показники операційного прибутку і вільного грошового потоку більш ніж удвічі порівняно з поточним роком.

Rolls-Royce планує продавати активи, рентабельність яких не відповідає цільовим показникам, а також має намір домогтися економії на щорічних витратах у 400-500 млн фунтів стерлінгів.

Як ідеться в пресрелізі компанії, цільовий показник операційного прибутку на 2027 рік встановлено на рівні 2,5-2,8 млрд фунтів (мета на 2023 рік - 1,2-1,4 млрд фунтів), маржі операційного прибутку - 13-15%, вільного грошового потоку - 2,8-3,1 млрд фунтів (мета на 2023 рік - 0,9-1 млрд фунтів), рентабельності капіталу - 16-18%.

Rolls-Royce розраховує збільшити маржу операційного прибутку в ключовому для компанії підрозділі цивільної авіації до 15-17% до 2027 року з 2,5% у 2022 році.

Оприлюднені орієнтири є частиною плану нового гендиректора Rolls-Royce Туфана Ергінбілгіча, колишнього топменеджера BP Plc, який очолив британську компанію в січні цього року.

Минулого місяця Rolls-Royce анонсувала оптимізацію операцій, що передбачає скорочення 2-2,5 тис. робочих місць.

Надії інвесторів на те, що Ергінбілгіч зможе домогтися поліпшення фінансових показників Rolls-Royce, призвели до стрибка вартості акцій компанії в 2,8 раза з початку поточного року. Папери Rolls-Royce показують найкращу динаміку серед компонентів індексу FTSE 100 цього року.

Протягом наступних п'яти років компанія планує продати активи на суму 1-1,5 млрд фунтів, зокрема операції з випуску електричних двигунів для літаків.

Під час телефонної конференції у вівторок Ергінбілгіч заявив, що традиційні авіаційні силові установки, на його думку, залишаться основою сектору, принаймні, в наступні 20 років, а роль електричних і водневих двигунів буде незначною.

За його словами, стійке авіаційне пальне (SAF) буде єдиним варіантом для великих літаків для досягнення цілей вуглецевої нейтральності.

У компанії розраховують, що заходи зміцнення балансу нададуть їй змогу повернутися до виплат дивідендів, які були припинені з 2020 року.

Акції Rolls-Royce додають у ціні 6,7% на торгах у Лондоні у вівторок.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швеція відкрила експортні кредитні гарантії для України на SEK333 млн і відкриє торговий офіс у Києві

Україна надала аварійну допомогу Польщі обсягом понад 1500 МВт-год, дефіциту в енергосистемі немає - Міненерго

Страховий інструмент UNITY дозволив знизити ставки страхування на комерційному ринку перевезень українським морським шляхом удвічі

Швейцарія підтримала 13-й пакет санкцій ЄС проти РФ

Бізнес у лютому поліпшив оцінки ділової активності - опитування НБУ

Канада забороняє непрямий імпорт російських алмазів масою понад карат

Шмигаль: У планах видати близько 12 тис. пільгових іпотек за програмою "єОселя" у 2024 році

Болгарія припиняє імпорт нафти з Росії

Шмигаль: Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення минула без блекаутів і без застосування графіків відключень

Європейські партнери поки що не зверталися до Міненерго щодо продовження транзиту газу із РФ - заступниця міністра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА