21:08 06.12.2023

Країни G7 погодили поступове запровадження обмежень на імпорт російських алмазів

2 хв читати
Країни G7 погодили поступове запровадження обмежень на імпорт російських алмазів

Країни G7 узгодили заходи щодо обмеження імпорту російських алмазів, перші з яких планують почати запроваджувати до 1 січня 2024 року, йдеться в заяві G7, опублікованій канцелярією британського прем'єра.

"Ми запровадимо обмеження на імпорт непромислових алмазів, видобутих, оброблених або вироблених у Росії, до 1 січня 2024 року. За цим підуть поетапні обмеження на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах. Орієнтовна дата старту цих обмежень - 1 березня 2024 року", - йдеться в документі.

"Щоб посилити ефективність цих заходів, ті країни G7, які імпортують багато необроблених алмазів, запровадять потужну систему відстеження та сертифікації таких алмазів усередині G7. Це буде зроблено до 1 вересня 2024 року", - наголошується в ньому.

У заяві також зазначено, що країни G7 "залишаються прихильними до обмежень на експорт усіх товарів, які надзвичайно важливі для російської військової та промислової сфери", а також закликають "треті сторони" дотримуватися цих заходів.

Згідно із заявою, "група семи" на тлі настання зимового періоду має намір наростити зусилля з надання гуманітарної допомоги та підтримки енергетичної інфраструктури України.

Крім того, у документі зазначено: "Ми оновлюватимемо наші заходи й активізуватимемо зусилля в боротьбі з обходом санкцій".

Лідери G7 також зазначили, що будуть "розглядати всі можливі варіанти, щоб допомогти Україні отримати компенсації від Росії". Водночас вони наголошують, що може йтися тільки про варіанти, "які не порушують законодавство наших країн і принципи міжнародного права".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна експортувала українським морським коридором 40 млн т вантажів, скоротивши їх обробку в Дунайських портах на 16% у 1 кв.

Шмигаль обговорив з президентом Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України

"Кернел" повідомив про значне погіршення діяльності через ракетні атаки РФ

Енергосистема України втратила 8 ГВт потужності через нещодавні російські обстріли - прем'єр

"Луцьк Фудз" у 2023р. наростив чистий прибуток на 8,5% до 46 млн грн

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Нафта знижується на даних про запаси у США, Brent біля $89,3 за барель

Занадто м'яка фіскальна політика США загрожує економіці країни та світу - МВФ

Збори акціонерів "Центренерго" планують ухвалити рішення про продаж їм е/е та закупівлю газу і вугілля протягом року

Мінагрополітики прогнозує у 2024р. скорочення виробництва зернових до 52,4 млн тонн, збереження врожаю олійних - 21,7 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА