Інтерфакс-Україна
10:22 08.12.2023

ЄС обмірковує заборону компаніям з РФ і Білорусі використовувати ГТС країн Союзу і резервувати потужності терміналів СПГ - FT

1 хв читати
ЄС обмірковує заборону компаніям з РФ і Білорусі використовувати ГТС країн Союзу і резервувати потужності терміналів СПГ - FT

ЄС розглядає надання країнам-членам можливості запроваджувати заборону на закупівлі газотранспортних потужностей і обсягів у сховищах для Росії та Білорусі, пише у п'ятницю The Financial Times.

Згідно з пропонованим Брюсселем проєктом, з яким ознайомилися журналісти видання, у разі схвалення ініціативи країни ЄС зможуть забороняти російським і білоруським компаніям закуповувати потужності для прокачування газу в європейських газопроводах і зберігання на СПГ-терміналах.

Співрозмовник видання, неназваний високопоставлений чиновник ЄС, сказав, що ця пропозиція може закласти основу для того, щоб європейські енергетичні компанії змогли виходити з контрактів із російськими постачальниками без виплати значних компенсацій.

Відповідно до пропозицій, країни ЄС "з міркувань безпеки" зможуть "частково, або в разі, якщо це буде виправдано, повністю обмежувати" доступ російських і білоруських газових операторів до європейської інфраструктури.

Очікується, що ініціативу розглянуть у Європейському парламенті пізніше у п'ятницю. Остаточну версію повинні будуть схвалити і в Європарламенті, і на рівні країн-членів ЄС, зазначає The Financial Times.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Maersk з 5 січня підвищує тарифи на імпорт контейнерів до України

"Вісімка" ОПЕК+ допускає збереження паузи в нарощуванні видобутку на зустрічі 4 січня

Нові тарифи на воду для непобутових споживачів водоканалів складуть від 19,79 до 70,01 грн/куб.м – НКРЕКП

НБУ у 2026р. перевірить інформаційну безпеку та кіберзахист у 6 банках

Україна залучила понад EUR83 млн від Європейського інвестбанку на розвиток міст

НБУ оновив вимоги до розрахунку нормативів Н7/Н7к щодо значних експозицій

Виробника та постачальника масла для потреб ЗСУ оштрафовано на 19,8 млн грн за недобросовісну конкуренцію

Комісія конкурсу на нову генпотужність визначила переможцями 7 компаній на 316 МВт, відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох

Валютні інтервенції НБУ минулого тижня зменшились на 26,5%, гривня подорожчала

На полях України залишилися незібраними 4 млн тонн кукурудзи - брокери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА