Інтерфакс-Україна
22:08 11.12.2023

"Енергоатом" цього року закриє весь обсяг компенсації тарифів для населення у 121 млрд грн

1 хв читати
"Енергоатом" цього року закриє весь обсяг компенсації тарифів для населення у 121 млрд грн

НАЕК "Енергоатом" до кінця року повністю виконає свої зобов'язання щодо забезпечення доступною е/е населення (ПСО), обсяг яких у 2023 році становитиме 121 млрд грн, повідомив президент компанії Петро Котін.

"Що стосується нас, ми повністю погашаємо обсяг ПСО цього року. 113 млрд грн ми вже сплатили, загалом 121 млрд грн закриємо", - сказав він в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" в понеділок увечері.

Водночас він зазначив, що поточного року вдалося погасити п'яту частину заборгованості з ПСО, яка виникла торік і становила 21 млрд грн.

"Ба більше, ми закрили 4 млрд грн боргів за попередній рік, які почали накопичуватися після зупинки Запорізької АЕС у вересні", - додав глава "Енергоатому".

Щодо ПСО, Котін пояснив, що його сплата "Енергоатомом" дає змогу тримати тариф для людей на рівні 2,64 грн/кВт-год, що є значно нижчим за ринкову ціну, але водночас звернув увагу, що в такий спосіб компанія віддає на ці цілі значну частину своїх доходів.

Як повідомлялося, раніше "Енергоатом" зазначав, що для повного погашення боргів за ПСО за минулий рік необхідно шукати відповідні рішення, оскільки джерел її закриття в компанії немає. За її даними, витрати за ПСО становлять 64% чистого доходу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА