Інтерфакс-Україна
11:04 18.12.2023

Вітчизняні виробники меблів збільшили частку на внутрішньому ринку - представник галузевої асоціації

3 хв читати
Вітчизняні виробники меблів збільшили частку на внутрішньому ринку - представник галузевої асоціації

Обсяг внутрішнього ринку меблів скоротився приблизно на третину від початку війни, водночас вітчизняні виробники збільшили свою частку, є тренд до зростання попиту, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" член правління Української асоціації меблевиків, керівниця кластерної платформи та виставки FUBE Оксана Донська.

"До початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України обсяг внутрішнього меблевого ринку фахівці оцінювали в $1-1,2 млрд. За різними оцінками, внутрішній ринок меблів у 2023 році оцінюють на рівні $700-800 млн. Падіння ринку на 20-35% збігається з даними постачальників сировини (ДСП, ППУ). Водночас такі ритейлери, як "Епіцентр", Jysk, MebelOK.com, стверджують, що вийшли на довоєнний рівень у певні місяці або вже його перевищили, принаймні в гривневому еквіваленті", - сказала вона.

Донська зазначила, що українські виробники у 2022-2023 рр. мали змогу замінити своїми товарами дорожчі імпортні аналоги й отримати більшу частку ринку. Обсяг імпорту меблів із рівня $582,3 млн 2021 року скоротився до $311,6 млн 2022 року, за 11 місяців 2023 року було імпортовано продукцію на суму $315,4 млн.

Перерозподіл ринку також відбувся серед брендів і основних гравців. У той час як ІКЕА закрила магазини в Україні, Jysk збільшив кількість магазинів в Україні до 90 і збільшив виручку. Згідно з опублікованою фінансовою звітністю ТОВ "ЮСК Україна", у 2022 році зростання виторгу становило 35,5% у гривневому еквіваленті та 0,27% - у валюті, з $127,9 до $128,3 млн. "Епіцентр" наприкінці 2023 року відкрив у Києві магазин нового формату - "Центр меблів Grand" із продукцією середнього і преміумкласу, наразі в мережі працюють 40 меблевих центрів, через повномасштабне вторгнення компанія втратила три магазини, але за 2022-2023 роки збудувала три та в одному виконала повну реконструкцію.

За оцінкою співзасновника MebelOK.com Святослава Амеліна, частка онлайн-продажів меблів становить близько 12-15%. Порівняно з довоєнним 2021 роком обсяги через інтернет-майданчики нижчі на 10-20%, конкуренція зросла, як і вартість залучення клієнтів за падіння маржі.

"Найбільше падіння попиту відчувалося в категоріях меблі для вітальні та вуличні меблі. Покупець зараз віддає перевагу меблям із нижчою ціною. Водночас значно зросла кількість замовлень від благодійних організацій і фондів, які займаються питаннями ВПО", - повідомив Амелін.

Опосередковано зниження попиту на меблі в Україні підтверджує й інтерес до пошукових запитів цієї галузі. Так, однакове за написанням кирилицею слово "диван" українською та російською мовами в листопаді 2021 року шукали з умовною позначкою 100 (найвищий показник за період грудень-2020 – листопад-2023). До початку повномасштабного вторгнення середній інтерес до цього слова в Україні був 54. Під час війни цей показник у середньому становить 35.

До п’ятірки областей, де покупці найчастіше шукали сайти для придбання дивана, у грудні 2020-лютому 2022 року входили Сумська, Чернігівська, Донецька, Полтавська, Харківська. Після початку повномасштабного вторгнення РФ і по листопад 2023 року до першої п’ятірки областей за інтересом до купівлі дивана входять Кіровоградська, Харківська, Київська, Чернівецька, Сумська.

Українська асоціація меблевиків (УАМ) об'єднує понад 70% представників меблевої індустрії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА