13:28 20.12.2023

Зростання ВВП у листопаді сповільнилося до 4%, за 11 міс. оцінюється в 5,5% - Мінекономіки

3 хв читати
Зростання ВВП у листопаді сповільнилося до 4%, за 11 міс. оцінюється в 5,5% - Мінекономіки

Українська економіка продовжує зростати, навіть попри те, що минулого місяця польські перевізники блокували наземні пункти пропуску автомобільних вантажів, однак темпи зростання в листопаді цього року скоротилися порівняно з листопадом минулого року до 4% [±2%], такі попередні оцінки оприлюднило Мінекономіки.

"У підсумку за січень-листопад 2023 року зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року", - ідеться в пресрелізі в середу.

У ньому перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що в листопаді майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів і виробників, залежних від імпортної сировини під час доставки продукції автомобільним транспортом.

Водночас, за її словами, робота створеного ВМС ЗСУ українського морського коридору дала змогу частково компенсувати втрати в економіці.

"В першу чергу цим скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і у підсумку за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%", - підсумувала Свириденко.

Раніше Мінекономіки оцінювало зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в жовтні цього року на рівні 10,5% (±2%) порівняно з жовтнем минулого року, тоді як у вересні цей показник дорівнював 9,1% (±2%). У підсумку міністерство повідомляло про прискорення зростання економіки за підсумками 10 місяців до 5,5% з 5,3% за підсумками дев'яти.

Однак згідно з новими графічними даними Мінекономіки суттєво переглянуло помісячну динаміку зростання ВВП за липень-жовтень цього року: якщо раніше в ці місяці міністерство фіксувало безперервну позитивну динаміку орієнтовно від 8,7% до 9,1% у липні-вересні та 10,5% у жовтні, то тепер оцінка липня та жовтня орієнтовно менша за 4%, тоді як серпня - більша за 10%, а вересня - більша за 15%.

Мінекономіки також нагадало, що інфляція в річному вимірі за підсумками листопада знизилася до 5,1%, що навіть менше, ніж у деяких країнах Євросоюзу. Так, за даними Євростату, у листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії становила 8%, Угорщині - 7,7%, Ісландії - 7,4%, Словаччині/Румунії - 6,9%, Польщі - 6,3%, Хорватії/Болгарії - 5,5%.

"Наразі помірна динаміка зростання споживчих цін є співставною із рівнем інфляції в європейських країнах, чиї економіки не зазнають шоків війни. Це додаткове підтвердження цілісності і стабільності функціонування вітчизняної економіки. Поточний інфляційний тренд та чинники, що його формують, свідчать про виправданість очікувань щодо низької інфляції", - констатувала Свириденко.

НБУ наприкінці жовтня поліпшив прогноз зростання ВВП України цього року з 2,9% до 4,9%, а наступного - з 3,5% до 3,6%, погіршивши його на 2025 рік з 6,8% до 6%.

Уряд під час затвердження проєкту держбюджету до другого читання на початку листопада поліпшив оцінку зростання ВВП цього року з 2,8% до 5%, але погіршив її на 2024 рік з 5% до 4,6%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА