13:21 10.01.2024

Піщанська: Пріоритети Рахункової плати - прозорість, перехід на міжнародні стандарти аудиту й відповідальність за невиконання рекомендацій

2 хв читати
Піщанська: Пріоритети Рахункової плати - прозорість, перехід на міжнародні стандарти аудиту й відповідальність за невиконання рекомендацій

Призначена головою Рахункової палати України Ольга Піщанська вважає пріоритетами своєї роботи підвищення прозорості, перехід на міжнародні стандарти аудиту й відповідальність за невиконання рекомендацій.

"Метою є безперервна робота з підвищення прозорості, перехід на міжнародні стандарти аудиту й відповідальність за невиконання рекомендацій Рахункової палати", - сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Керівник Рахункової палати наголосила на необхідності імплементації нормативно-правових актів відповідно до міжнародних стандартів і формування кола експертів-аудиторів, які мають досвід проведення аудитів за міжнародними стандартами.

"Безумовно, з цього року всі нові аудити мають проводитися відповідно до імплементованих стандартів", - наголосила вона, додавши, що рекомендації мають бути логічно узгоджені з результатами аудиту, бути зрозумілими для об'єкта, який перевіряють, і суспільства, а також бути реальними для виконання в зазначені терміни.

Піщанська виступає за відповідальність з боку об'єкта аудиту за невиконання рекомендацій палати. Крім того, вона наголосила на важливості раціонального використання коштів, розглядаючи це не лише як зобов'язання перед ЄС, а насамперед як обов'язок перед державою та суспільством.

Голова Рахункової палати наголошує на важливості раціонального планування видатків з урахуванням доцільності та своєчасності, а також забезпечення внутрішнього контролю за використанням коштів. За її словами, саме відсутність аналізу на проміжних етапах здебільшого призводить до завищених або необґрунтованих витрат.

"Завдання аудиту - не просто обмежуватися оцінкою дотримання законодавства під час виконання фінансових операцій, а зробити аналіз ефективності, результату й економічності ухвалених фінансових рішень", - сказала вона, зазначивши, що це сприяє виправленню помилок у побудові процесів і, як наслідок, унеможливленню розтрат у майбутньому.

Піщанська додала, що, "безумовно, у разі виявлення в процесі аудиту ознак кримінального правопорушення першим кроком є повідомлення про них відповідним правоохоронним органам".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА