Інтерфакс-Україна
14:26 13.01.2024

"Енергоатом" закрив свій обсяг компенсації тарифів на е/е для населення за 2023 р. і частину боргів за попередні періоди - загалом 128 млрд грн

2 хв читати
"Енергоатом" закрив свій обсяг компенсації тарифів на е/е для населення за 2023 р. і частину боргів за попередні періоди - загалом 128 млрд грн

АТ "Енергоатом" у 2023 році спрямувало на компенсацію тарифів на електроенергію для населення (ПСО) 127,99 млрд грн, повідомила компанія.

Як наголошується в її повідомленні в телеграм-каналі, у такий спосіб "Енергоатом" повністю розрахувався з ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок"), через яке здійснюється компенсація тарифів, за 2023 рік і погасив частину заборгованості за ПСО, яка виникла у 2022 році, - 4 млрд грн із 21 млрд грн усього обсягу боргів за минулі періоди.

Водночас "Енергоатом" зазначив, що прогнозовані витрати на ПСО у 2023 році були на 7 млрд меншими.

Як прокоментував в.о. голови правління "Енергоатому" Петро Котін, заробити додаткові кошти вдалося завдяки прискоренню темпів ремонтної кампанії.

"Ми провели ремонтну кампанію на кожному з дев'яти енергоблоків, завершили її раніше запланованих термінів і без зниження якості робіт. Темпи цієї кампанії дозволили заробити 4 млрд грн, які, зокрема, були спрямовані на виконання ПСО. Наразі всі енергоблоки перевантажені свіжим ядерним паливом і вже майже пів зими забезпечують теплом і світлом мільйони українців", - зазначив він.

У компанії уточнили, що "Енергоатом" покриває приблизно 85% обсягів фінансового навантаження (решту компенсує "Укргідроенерго" - ЕР), необхідного для компенсації тарифів для побутових споживачів, дію яких на рівні 2,64 грн/кВт-год уряд продовжив до 30 квітня 2024 року.

Як повідомлялося, "Енергоатом" 2023 року сплатив до державного бюджету понад 21 млрд грн податкових та інших платежів, що на 1 млрд грн більше, ніж було спрямовано компанією 2021 року, коли вона експлуатувала всі 15 енергоблоків АЕС. Окупована з 4 березня 2022 року російськими військами Запорізька АЕС із 6 енергоблоками по 1000 МВт, з вересня 2022 року не виробляє е/е.

За перше півріччя 2023 року компанія отримала 68 млрд грн доходів і сплатила майже 11 млрд грн податків до державного бюджету України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА