Інтерфакс-Україна
11:58 17.01.2024

"Укренерго" попереджає про 5% дефіциту в енергосистемі, закликає економити

1 хв читати
"Укренерго" попереджає про 5% дефіциту в енергосистемі, закликає економити

Диспетчерський центр НЕК "Укренерго" попереджає про наявність протягом дня, з 8:00 до 20:00, дефіциту в енергосистемі на рівні приблизно 5%.

Як зазначено в повідомленні компанії в телеграм-каналі в середу, причиною цього є відчутне похолодання, через яке стрімко зростає споживання е/е, а електростанціям важко також швидко збільшити її виробництво (у вівторок дефіцит прогнозувався на рівні 1% - ЕР).

"Укренерго" зазначила, що наразі електроенергії вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів, але ресурси електростанцій обмежені, зокрема через відновлювані роботи на ТЕС після масованих атак минулої зими. Крім того, ресурси ГЕС не можуть використовуватися безперервно, потрібен час для їх поповнення.

Тому, як і раніше, споживачів закликають до ощадливості й раціонального розподілу користування електроприладами.

В "Укренерго" уточнили, що протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки теплових електростанцій, повернуто в роботу після ремонту один блок.

Імпорт електроенергії зріс на 9% - до 3764 МВт-год і здійснюється зі Словаччини, Румунії та Молдови. Експорту немає майже два тижні.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 380 населених пунктів.

Як повідомлялося з посиланням на Міністерство енергетики, через негоду залишаються без світла 10 населених пунктів у Кіровоградській області, низка споживачів без світла і газу в Харкові після вчорашнього ракетного удару.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укренерго" законтрактувало 400 МВт базового навантаження "Енергоатома" до кінця січня

Міненерго доручено розробити програму розвитку когенерації на 2026 рік – Свириденко

Додаткові 911 МВт потужності вивільнені у загальну мережу після перегляду списків критичної інфраструктури – Свириденко

Мінсоцполітики: до 4,7 тис. грн підвищився розмір середньомісячного доходу сім’ї для отримання пільги з оплати ЖКП

Засновник UFuture Хмельницький планує у 2026р. створити навчальний центр в ІП "Біла Церква" і погасити щонайменше $10 млн кредитів

"Інтерпайп" поставив труби для реалізації великого геотермального проєкту у Словаччині

Офіційні курси гривні до долара та євро оновили мінімуми, євро вперше став дорожче 50 грн

НАЛУ підтримує ініціативу уряду щодо нового Трудового кодексу як системну реформу ринку праці

Ринок сільгоспземель 2025 року увійшов у фазу прогнозованої динаміки - Мінекономіки

Веревський через Kapenata Limited купує в "Агро-Регіону" 9 агропідприємств

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА