14:58 31.01.2024

ЄК пропонує продовжити тимчасовий безмитний режим для імпорту з України та Молдови

2 хв читати
ЄК пропонує продовжити тимчасовий безмитний режим для імпорту з України та Молдови

Єврокомісія (ЄК) оприлюднила в середу пропозицію продовжити чинні заходи автономної торгівлі для українського і молдовського імпорту до ЄС і зробити тимчасовий виняток із європейських правил для фермерів Євросоюзу.

"Сьогодні комісія запропонувала продовжити призупинення мит і квот на український імпорт до Євросоюзу ще на один рік, одночасно посиливши захист чутливої сільськогосподарської продукції ЄС. Це робиться відповідно до зобов'язань ЄС підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - йдеться в комюніке ЄК, опублікованому в Брюсселі.

"Паралельно комісія пропонує продовжити ще на рік призупинення дії всіх митних тарифів на молдовський імпорт, що залишаються, які діють з липня 2022 року", - йдеться в документі.

При цьому в Єврокомісії вказують на те, що хоча заходи автономної торгівлі мають основною метою підтримку України, вони також враховують інтереси фермерів ЄС. "З цією метою, а також з огляду на значне зростання імпорту деяких сільськогосподарських продуктів з України до ЄС у 2022 і 2023 рр., оновлені заходи автономної торгівлі містять посилений захисний механізм", - наголошується в повідомленні ЄК.

Згідно з поясненням Єврокомісії, це гарантує можливість ухвалення "швидких заходів щодо виправлення ситуації в разі значних збоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох держав-членів".

"Щодо найчутливіших продуктів - птахівництва, яєць і цукру - передбачено екстрене гальмування, що стабілізує імпорт на середніх показниках 2022 і 2023 рр. Це означає, що, якщо імпорт цих продуктів перевищуватиме ці обсяги, мита буде відновлено для забезпечення того, щоб імпорт не перевищував значно показники попередніх років", - повідомили в Єврокомісії.

Крім того, ЄК запропонувала дозволити фермерам Євросоюзу скористатися у 2024 році відступом від правил Спільної сільськогосподарської політики ЄС, які зобов'язують їх зберігати певні території незасіяними - "під паром".

У комюніке ЄК пояснюється, що пропозиція, що її розіслали державам-членам для подальшого розгляду на їхньому рівні, "є першою конкретною політичною відповіддю на вирішення проблем доходів фермерів".

"Це також відповідає запитам, викладеним кількома державами-членами на засіданнях Ради (ЄС) із сільського господарства", - уточнюють у Брюсселі, тоді як сільгоспвиробники Бельгії готують у четвер велику маніфестацію протесту в бельгійській столиці, де відбудеться позачерговий саміт ЄС, а їхні французькі колеги мають намір блокувати Париж.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Moneyveo планує збільшити частку на ринку споживчого кредитування до 14,5-16,5% у 2024 р.

Фінкомпанії з обмеженням ставки за мікрокредитами 1% на добу будуть обережнішими у виборі клієнтів - думка

"Метінвест" у I кв. наростив сплату податків до бюджету України на 70%, до 4,2 млрд грн - СЕО

ПриватБанк перерахував до бюджету майже 50 млрд грн податку на прибуток і дивідендів за 2023 рік

Україна в суботу передавала надлишки е/е Польщі обсягом 1600 МВт-год і обмежувала ВДЕ - Міненерго

Сума завданих збитків унаслідок ворожих обстрілів Курахівської ТЕС становить майже 1 млрд грн - ОВА

Дніпропетровська область отримає понад 3,2 млрд грн у рамках економічної платформи "Зроблено в Україні"

Ракетний удар РФ зруйнував ємності з агропродукцією в порту Південний

Кількість офіційно безробітних українців у березні зросла на 8%

НБУ в п'ятницю послабив гривню на 18 коп. - до нового мінімуму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА