Інтерфакс-Україна
14:08 01.02.2024

Порушників правил експорту українського зерна до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії починають штрафувати з 1 лютого

2 хв читати
Порушників правил експорту українського зерна до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії починають штрафувати з 1 лютого

В Україні з 1 лютого набули чинності нові правила експорту агропродукції до деяких країн Європейського Союзу, згідно з якими за їх порушення експортерів позбавлятимуть права верифікації, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону.

Він нагадав, що в Україні 10 листопада 2023 року було впроваджено оновлену процедуру експорту зернових, олійних культур і продуктів їх переробки для забезпечення гарантованого експорту прозорими та доброчесними компаніями.

"Процедура верифікації - це внесення до переліку верифікованих компаній тих, хто є платником ПДВ. Це обов'язкова умова. Тих, хто з початку повномасштабного вторгнення успішно експортував продукцію й повертав валютну виручку, визнають добропорядними (експортерами - ІФ-У)", - сказав заступник міністра і додав, що ця внутрішня українська процедура орієнтована на максимальне забезпечення валютної виручки в країну.

Висоцький уточнив, що для підприємств важливо бути в списку верифікованих експортерів, оскільки це дає змогу без додаткових процедур, без отримання ліцензії експортувати зернові й олійні культури та продукти їх переробки.

Якщо підприємство не перебуває в переліку сертифікованих, то воно має подати окремий пакет документів для отримання ліцензії та пройти ще більш деталізовану процедуру вивчення, аналізу й підтвердження доброчесності та права на експорт, пояснив заступник міністра.

За його інформацією, з 10 листопада до списку верифікованих агроекспортерів Міністерство аграрної політики та продовольства внесло близько 2,5 тис. суб'єктів підприємницької діяльності, які пройшли перевірку й мають право експортувати без обмежень.

Висоцький також наголосив, що 2023 року Україна запропонувала узгоджувати з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією ліцензування експорту українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику.

"Дійсно, просто так туди експортувати не можна (чотири сільгоспкультури - ІФ-У). Якщо підприємство хоче туди експортувати, й одна з цих п'яти держав підтверджує, що вони мають потребу й готовність цей продукт імпортувати, тоді видається ліцензія на конкретну партію. (...) Отримавши заявку, ми запитуємо ці країни: "Вам ця продукція потрібна?" Якщо є підтвердження, тоді видається ліцензія. Якщо країни не підтверджують (готовність прийняти партію українського зерна - ІФ-У), то вона йде виключно транзитом", - розповів заступник міністра.

За його словами, у разі порушення правил експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії підприємство виключають зі списку верифікованих експортерів, і воно може подати заявку на внесення до списку лише через шість місяців. До цього моменту підприємству доведеться на кожну партію готувати пакет документів, отримувати ліцензію й підтверджувати свою доброчесність.

Висоцький повідомив, що це положення набуло чинності з 1 лютого, і закликав усіх експортерів не порушувати правил, які є корисними для всіх учасників ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА