13:12 12.02.2024

Багато економістів США вважають політику ФРС занадто обмежувальною - опитування NABE

2 хв читати

Значна частка американських економістів вважає грошово-кредитну політику Федеральної резервної системи (ФРС) занадто обмежувальною, зазначається в дослідженні Національної асоціації економіки бізнесу (NABE).

П’ята частина (21%) респондентів дотримуються такої думки, що є максимумом з 2011 року.

NABE проводила опитування з 23 до 30 січня, тобто перед останнім засіданням Федрезерву, за підсумками якого було ухвалено рішення зберегти діапазон базової ставки 5,25-5,5% річних. ФРС підвищила вартість запозичень більш ніж на 5 відсоткових пунктів з березня 2022 року до липня минулого року, що стало найшвидшим посиленням з початку 1980-х років. Зараз ставка перебуває на максимумі за 23 роки.

На січневому засіданні керівники Федрезерву не лише зберегли ставку, а й сигналізували про те, що в березні навряд чи перейдуть до її зниження. Аналітики тепер прогнозують, що ослаблення ДКП почнеться в травні.

Лише чверть респондентів NABE наразі очікують, що економіка США може скотитися в рецесію 2024 року. Рік тому така думка переважала серед респондентів, зазначає Independent.

Майже всі економісти (97%) убачать принаймні помірну ймовірність того, що конфлікт на Близькому Сході підніме ціни на нафту вище за $90 за барель (з нинішніх приблизно $77) і порушить світові перевезення. У 85% викликає занепокоєння можливість політичної нестабільності в США до або після президентських виборів у листопаді цього року.

Також респонденти дедалі більше занепокоєні станом фінансів США. У січні 57% опитаних (порівняно з 54% у серпні) заявили, що поточна бюджетна політика створила величезний дефіцит, і влада має бути більш дисциплінованою у витратах.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Страховий інструмент UNITY дозволив знизити ставки страхування на комерційному ринку перевезень українським морським шляхом удвічі

Швейцарія підтримала 13-й пакет санкцій ЄС проти РФ

Бізнес у лютому поліпшив оцінки ділової активності - опитування НБУ

Канада забороняє непрямий імпорт російських алмазів масою понад карат

Шмигаль: У планах видати близько 12 тис. пільгових іпотек за програмою "єОселя" у 2024 році

Болгарія припиняє імпорт нафти з Росії

Шмигаль: Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення минула без блекаутів і без застосування графіків відключень

Європейські партнери поки що не зверталися до Міненерго щодо продовження транзиту газу із РФ - заступниця міністра

Міністр фінансів США не вважає заморожені активи РФ альтернативою американській допомозі Україні

"Епіцентр Агро" у 2024 р. відновить роботу насіннєвого заводу в Хмельницькій області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА