Інтерфакс-Україна
15:03 12.02.2024

Австрія розглядає шляхи виходу із газових контрактів із "Газпромом" - міністр енергетики

2 хв читати
Австрія розглядає шляхи виходу із газових контрактів із "Газпромом" - міністр енергетики

В Австрії на тлі продовження повномасштабної військової агресії РФ проти України вивчають можливості для виходу із газових контрактів із "Газпромом", продовжених 2018 року до 2040 року, а також шляхи диверсифікації джерел газу для зниження залежності від Росії, заявила в понеділок австрійський міністр із захисту клімату та довкілля, у справах енергетики, інновацій і технологій Леонор Гевесслер.

"Ми маємо підготувати вихід компанії OMV з довгострокових контрактів", - наводять західні ЗМІ її слова.

Вона також заявила про плани міністерства зобов'язати австрійські компанії вжити конкретних кроків зі скорочення частки російського газу в їхніх закупівлях, причому пообіцяла провести оцінку правових основ для такої вимоги.

"Ринок і його енергетичні компанії не виконують на достатньому рівні свої зобов'язання щодо зниження залежності від російського газу. Диверсифікація газового імпорту йде занадто повільно", - заявила міністр.

Гевесслер також повідомила, що міністерство доручило Австрійському інституту економічних досліджень Wifo до літа цього року провести дослідження економічних наслідків завершення контракту і ризиків збереження залежності від російського газу.

Західні ЗМІ зазначають, що заходи, про які говорила представниця партії "зелених" Гевесслер, потребуватимуть схвалення в парламенті. Партнером партії Гевесслер із коаліції є консервативна Австрійська народна партія на чолі з канцлером Карлом Нехаммером. Її ставлення і рівень участі в розробці описаних заходів Гевесслер не уточнила, зазначають ЗМІ.

Парламентські вибори в Австрії заплановані на осінь 2024 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА