Інтерфакс-Україна
18:56 12.02.2024

ЄС вирішив відкласти окремо доходи від заморожених активів ЦБ РФ для можливого фінансування в майбутньому відновлення України

2 хв читати
ЄС вирішив відкласти окремо доходи від заморожених активів ЦБ РФ для можливого фінансування в майбутньому відновлення України

Рада ЄС ухвалила рішення відкласти окремо доходи від заморожених активів Центрального банку РФ, прибуток від яких може бути спрямований на фінансування відновлення України в майбутньому.

Відповідне рішення, так само як і постанова, що роз'яснюють зобов'язання Центральних депозитаріїв цінних паперів (Central Securities Depositaries (CSD), ЦДЦП), які володіють активами і резервами Центрального банку Росії (ЦБ РФ), котрі було іммобілізовано в результаті обмежувальних заходів ЄС, було ухвалено в понеділок Радою ЄС.

Як ідеться в понеділок у пресрелізі, поширеному Радою ЄС, це рішення "дає змогу Раді ухвалити рішення щодо можливого встановлення фінансового внеску до бюджету ЄС, зібраного коштом цього чистого прибутку, для підтримки України та її відновлення і реконструкції на більш пізньому етапі". "Цей фінансовий внесок може бути спрямований через бюджет ЄС до Фонду України, щодо якого Рада та Європейський парламент досягли попередньої угоди 6 лютого 2024 року", - наголошується в пресрелізі.

У Раді нагадали, що після того, як Росія розпочала незаконне та невиправдане повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, ЄС у координації з міжнародними партнерами вирішив заборонити будь-які операції, пов'язані з управлінням резервами, а також активами ЦБ РФ. Унаслідок цієї заборони відповідні активи, що належать фінансовим установам у державах-членах ЄС, "знерухомлені".

"Сьогоднішнє рішення, згідно з позицією G7, роз'яснює заборону на операції, а також правовий статус доходів, які отримують Центральні депозитарії у зв'язку з володінням російськими іммобілізованими активами, і встановлює чіткі правила для осіб, які володіють ними. Рада, зокрема, постановила, що ЦДЦП, які володіють активами ЦБ РФ на суму понад 1 млн євро, мають окремо обліковувати надзвичайні залишки грошових коштів, що накопичилися в результаті обмежувальних заходів ЄС, а також мають зберігати відповідні доходи окремо. Крім того, ЦДЦП забороняється розпоряджатися одержаним чистим прибутком", - пояснюють у Раді ЄС.

Ідеться також про те, що з урахуванням ризиків і витрат, пов'язаних зі зберіганням активів і резервів Центрального банку Росії, кожен Центральний депозитарій цінних паперів може "звернутися до свого наглядового органу з проханням санкціонувати випуск частини цього чистого прибутку з урахуванням дотримання статутного капіталу і вимоги до управління ризиками".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА