12:32 13.02.2024

Серед ветеранів зростає рівень безробіття - опитування

2 хв читати
Серед ветеранів зростає рівень безробіття - опитування

Рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,95%, свідчать результати опитування "Актуальні потреби та бачення можливостей для кар'єрного та професійного зростання ветеранів в Україні", представленого Українським ветеранським фондом.

"Для порівняння, у 2023 році 28% ветеранів заявляли, що не мають роботи. За рік рівень непрацевлаштованих серед захисників зріс майже на 3%", - повідомляється у звіті за підсумками дослідження.

Зазначається, що ветерани намагаються інтегруватися в різні сфери зайнятості, серед яких переважають власна справа (8,31%), державна служба (7,45%), сфера послуг (5,44%), ІТ (4,3%), та громадський сектор (4,3%). Однак пошук роботи для ветеранів супроводжується низкою проблем, серед яких стереотипи з боку роботодавців та обмежені можливості для перекваліфікації.

"Найбільшу перешкоду в майбутньому працевлаштуванні ветерани вбачають не в рівні заробітної плати. Їх турбують проблеми з фізичним здоров'ям (63,61%), нерозуміння з боку суспільства (63,32%) і психологічні труднощі (50,57%)", - розповіла виконувачка обов'язків виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк.

При цьому 50,1% ветеранів прагнуть зайнятися власною справою, що свідчить про необхідність підтримки підприємницьких ініціатив.

"Для кар'єрного та професійного зростання ветеранів в Україні є потреба комплексного підходу, що охоплює навчання, робоче середовище та підтримку ветеранів у психологічному плані", - зазначив ветеран, переможець конкурсу проєктів "ВАРТО 2.0" Дмитро Мартиненко.

Опитування проведено в період з 15 до 25 січня 2024 року серед ветеранів та діючих військових щодо їхніх актуальних потреб і бачення можливостей для кар'єрного та професійного зростання в Україні. В опитуванні взяли участь 1043 респонденти. Результати опитування не є репрезентативними, проте вони відображають актуальні настрої та певні тенденції серед цільової аудиторії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські електротехнічні компанії з початком війни збільшили виробництво й мають потенціал у Європі - голова "Укренерго"

Україна має намір за три роки закупити 1,5 тис. шкільних автобусів в українських виробників - Шмигаль

Кабмін має намір розширити кешбек агротехніки на вітчизняну спецтехніку, транспорт і ліфти - Свириденко

"Газмережі" розширять свою діяльність у західних областях України

Зеленський закликає узгодити моральну угоду бізнесу із суспільством і державою

Держава в межах платформи "Зроблено в Україні" запустить кешбек за купівлю української продукції - Зеленський

Уряд представить кроки щодо розширення локалізації виробництва в Україні - Зеленський

Українські аграрії у 2024 році збільшать будівництво овочесховищ у 2 рази - експерт

Україна готова зафіксувати експорт яєць, курятини та цукру до Польщі на рівні 2022-23 рр. - Шмигаль

Україна має намір якомога швидше відновити роботу контейнерних терміналів у портах "Великої Одеси" - віцепрем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА