12:21 14.02.2024

Неповернений експортний виторг за час війни зріс майже вдвічі - голова НБУ

2 хв читати
Неповернений експортний виторг за час війни зріс майже вдвічі - голова НБУ

Національний банк України (НБУ) обіцяє рухатися в напрямі подальшої валютної лібералізації, уникаючи індивідуальних рішень, але водночас просить бізнес вчасно та в повному обсязі повертати валютний виторг та уникати схем фіктивного імпорту, заявив голова НБУ Андрій Пишний.

"Неповернений експортний виторг за час війни зріс майже вдвічі. Це проблема, і про це треба говорити. Так само ми бігаємо за схемами, пов'язаними з фіктивним імпортом, що знекровлює наші золотовалютні резерви", - сказав він на заході Global Outlook у Києві в середу, який Європейська бізнес-асоціація традиційно проводить раз на півроку.

Голова НБУ констатував, що ресурс для подальшого пом'якшення валютних обмежень об'єктивно обмежений, оскільки він формується експортним виторгом та міжнародною фінансовою допомогою, а нині вже реалізувався ризик її неритмічності.

Пишний наголосив, що Нацбанк не є прибічником ухвалення індивідуальних рішень, а має намір створювати рівні правила для всіх підприємств. Водночас він знову ухилився від зазначення конкретних дат або термінів.

Відповідаючи на запитання про те, чи вистоїть Україна 2024 року, голова Нацбанку заявив, що вистоїть.

"Оскільки вибору немає, майже 2 роки вистояли в ситуації, коли було складніше", - зазначив Пишний.

За його словами, торік вдалося домовитися з МВФ про 4-річну програму, знизити інфляцію вп'ятеро - до 5,1% і на рік раніше почати цикл зниження облікової ставки, а цього року ЄС відкрило 4-річну програму Ukraine Facility на EUR50 млрд.

Голова НБУ додав, що Україні вже вдалося два місяці вистояти без зовнішньої допомоги, хоча у 2022 році такий сценарій здавався нереалістичним.

Водночас він зазначив, що в базовому прогнозі Нацбанк, як і раніше, закладає, що зовнішня допомога в запланованому в держбюджеті-2024 розмірі $37 млрд буде отримана в повному обсязі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна націоналізувала активи ще одного російського олігарха на 2 млрд грн - СБУ

Північний кластер "Епіцентр Агро" завершив збирання озимого ріпаку з 4,2 тис. га

"Ліси України" вийшли майже на 90% виконання договорів купівлі-продажу деревини на біржах

Ситуація в енергосистемі покращилася після підключення енергоблоку АЕС, через обстріли знеструмлені 50 населених пунктів у трьох областях - Міненерго

"Укрнафта" має намір встановити три газові міні-ТЕЦ загальною потужністю від 72 МВт

Погіршення бізнес-динаміки на наступні пів року прогнозують більше половини підприємств

"Укрфінжитло" погодило збільшення ПриватБанком ліміту кредитування програми "єОселя" до 8,5 млрд грн

Український ритейл аналізує раціональність імпорту електроенергії

Суд за клопотанням ФГВФО заарештував гроші та майно Жеваго на всіх рахунках у межах забезпечення позову у справі "ФіК" на 46 млрд грн

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 13% через прискорення інфляції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА