13:58 22.02.2024

У межах перших конкурсів Interreg NEXT Румунія-Україна подано 120 проєктів

3 хв читати

У межах перших конкурсів програми розвитку прикордонних громад NEXT Румунія-Україна на період 2021-2027 років подано 120 проєктів безповоротною вартістю EUR87 млн, повідомляє пресслужба проєкту.

Як повідомили "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі Міністерства розвитку, громадських робіт та управління Румунії, у поданих проєктах 153 партнери - з Румунії та 158 - з України.

Програма Interreg NEXT Румунія-Україна має бюджет у EUR54 млн грантових коштів, до якого буде додано національний внесок. Фінансування зможуть отримати проєкти, які принесуть користь прикордонним громадам повітів Сату-Маре, Марамуреш, Ботошані, Сучава і Тульча (Румунія), а також в Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Одеській областях (Україна).

Як повідомили у пресслужбі, у серпні 2023 року було оголошено конкурс стандартних проєктів (проєкти з інфраструктурним компонентом у розмірі мін. EUR500 тис.). EUR12,6 млн, виділених на цей конкурс, буде спрямовано на інвестиції в охорону здоров'я та освіту. У межах конкурсу було представлено 49 проєктів, грантова вартість заявок яких становить EUR60 млн.

Конкурс малих проєктів було оголошено у вересні 2023 року. Бюджет цього конкурсу становить EUR14,5 млн, які буде спрямовано на заходи із запобігання та боротьби з кліматичними змінами, збереження біорізноманіття, охорони здоров'я, освіти та менеджменту кордонів. Було представлено 71 проєкт, загальна вартість яких становить EUR27 млн грантових коштів.

Як повідомили у пресслужбі Міністерства розвитку, громадських робіт та управління Румунії, найбільше заявок - 29 стандартних і 13 малих - подано за напрямом забезпечення рівного доступу до медичного обслуговування та підвищення стійкості систем охорони здоров'я, включно з первинною медико-санітарною допомогою, а також сприяння переходу від інституційної допомоги до сімейної.

Другий за популярністю напрям - освітній. 20 стандартних і 17 малих проєктів покликані поліпшити рівний доступ до інклюзивних і якісних послуг у сфері освіти, професійної підготовки та навчання впродовж усього життя за допомогою розвитку доступної інфраструктури.

15 малих проєктів стосувалися поліпшення захисту та збереження природи, біорізноманіття та зеленої інфраструктури, зокрема в міських районах; 13 малих спрямовані на запобігання ризику стихійних лих, посилення стійкості з урахуванням екосистемних підходів.

Управління прикордонними переходами стосувалося 13 поданих невеликих проєктів.

У наступний період проєкти піддаватимуть процедурі оцінки та відбору. На цьому етапі відбувається детальний аналіз поданих проєктів, орієнтовно на початку літа буде представлено результати відбору, в ідеалі контракти буде підписано до першого кварталу 2025 року, однак "фактична тривалість процесу залежатиме також від якості поданих заявок та кількості необхідних роз'яснень".

Усі подані проєкти пройдуть два етапи оцінки: прийнятність і якість. Заявки, що пройшли всі ці етапи, підлягатимуть затвердженню Моніторингового комітету (спільної структури, що складається з членів обох країн).

Фінансування отримають проєкти, які найкраще відповідатимуть вимогам Посібника заявника та які реально сприятимуть розвитку громад у прикордонному регіоні.

Interreg NEXT - програми співпраці ЄС із сусідніми регіонами, що охоплюють 184 регіони з населенням 260 млн осіб у 33 країнах і розташовані вздовж зовнішніх кордонів ЄС: від північної периферії до Середземноморського регіону та від Атлантики до басейну Чорного моря.

Програми співпраці Interreg NEXT на період 2021-2027 років передбачають виділення EUR1,1 млрд з Європейського фонду регіонального розвитку (ERDF), Інструменту добросусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI) та Інструменту підготовки до вступу (IPA).

With the participation of CFI, Agence française de développement médias, as part of the Hub Bucharest Project with the support of the French Ministry of Foreign Affairs.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА