10:38 08.03.2024

Середня зарплата в Україні в лютому збільшилася на 500 грн

3 хв читати
Середня зарплата в Україні в лютому збільшилася на 500 грн

Середня зарплата в Україні в лютому 2024 року зросла на 500 грн, або 2,6% і сягнула 20 тис. грн, такі результати регулярного дослідження ринку праці від Work.ua.

"У січні на ринку праці шукачі були доволі активними, а от роботодавці тільки готувалися до нового сезону найму. У лютому ситуація стала протилежною: роботодавці розмістили на 7% більше вакансій, ніж у січні, а ось конкуренція серед шукачів зменшилася. Така тенденція є звичним явищем для ринку праці, яка до того ж посилюється факторами повномасштабного вторгнення, таких як міграція населення, релокація бізнесу тощо", - прокоментували результати дослідження фахівці Work.ua.

Згідно з ним, уперше за тривалий час у двох категоріях середня зарплата знизилася: сільське господарство, агробізнес - на 5%, до 20 тис. грн, і нерухомість - на 4%, до 35 тис. грн.

За оприлюдненими даними, у 13 областях України ринок праці в січні відновився і пропонує більше вакансій, ніж у лютому 2022 року. Серед лідерів за цим показником - Закарпатська (164%), Івано-Франківська (154%), Хмельницька (132%), Вінницька (131%) та Львівська (130%) області.

Зазначається, що порівняно із січнем помітно побільшало роботи в Кіровоградській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській (+10% у кожній) та Житомирській (+9%) областях.

В областях-лідерах також зафіксовано зростання кількості вакансій: Київська область - +7% до січня (до 33,2 тис. пропозицій), Дніпропетровська - +6% (до майже 9 тис.), Львівська - +5% (8,9 тис.), Одеська - +10% (6,3 тис.) і Харківська - +7% (3,6 тис. вакансій).

Наголошується, що збільшилася кількість вакансій у категоріях, які повільніше відновлюються від початку повномасштабного вторгнення: якщо в січні кількість вакансій у десятці категорій-лідерів скоротилася, то в лютому зафіксовано зростання в категоріях "робітничі спеціальності, виробництво" - 9% до січня (16,2 тис. вакансій), "сфера обслуговування" - 10%, (до 16,1 тис.), "продаж, закупівля" - 8% (до 14,1 тис.), "роздрібна торгівля" - 4% (до 11,2 тис.), "логістика, склад, ЗЕД" - 5% (до 9,5 тис.), "готельно-ресторанний бізнес, туризм" - 14% (8,6 тис. пропозицій).

У лютому продовжилася тенденція зростання кількості вакансій із вимогою знання англійської мови: таких пропозицій роботи стало більше на 16%. На 8% додалося вакансій із дистанційною роботою.

Крім того, додалися пропозиції роботи для людей з інвалідністю (+10%), пенсіонерів (+9%), студентів (+8%), а також для ветеранів (+16%).

У лютому на сайті Work.ua шукачі оновили або створили майже 326,8 тис. резюме - на 7% менше, ніж у січні.

Щодо конкуренції, то в компанії зафіксували п'ять трендів: найбільшу кількість відгуків на вакансії отримують роботодавці, які пропонують дистанційну роботу (конкуренція вп'ятеро вища за середню на ринку праці); найвищий рівень конкуренції за вакансії в Київській, Вінницькій, Волинській, Львівській та Харківській областях (якщо не брати до уваги дистанційний формат); найскладніша ситуація з відгуками кандидатів у Херсонській, Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській і Чернігівській областях; найконкурентнішими залишаються міста, які працюють за місцем роботи.

Наголошується, що найвищі середні зарплати - понад 70 тис. грн - ринок праці пропонує фахівцям для Сил оборони України: розвідникам, гранатометникам, пілотам дронів, снайперам, стрільцям тощо.

Щодо військового рекрутингу, то в лютому 449 підрозділів мали бодай одну вакансію на сайті Work.ua, що на 57% більше за показники січня, проте в лютому Сили оборони отримали майже 19 тис. відгуків від шукачів роботи, що на 8% менше, ніж у січні.

Серед цивільних професій (окрім керівників і сфери ІТ) найбільші зарплати в лютому могли отримати медіабайєр (50 тис. грн), водій-міжнародник (45 тис. грн), кераміст, рихтувальник, стоматолог, тонувальник (40 тис. грн).

Через активне збільшення вакансій у військовій справі та органічний спад за кількістю відгуків відчутно знизився середній показник конкуренції - практично вдвічі. Водночас за деякі вакансії конкуренція зросла - це стосується категорій "юриспруденція", "маркетинг, реклама, PR", "ЗМІ, видавництво, поліграфія".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

Актуалізація вимог "єОселі" збільшить попит на якісне житло і стимулюватиме економіку країни - думка

Обмеження е/е в Україні в середу розпочнуться з 19:00 замість 20:00 - обленерго

УЗ підвищила вартість комплектів білизни в плацкартних і купейних вагонах у 1,6 раза, у вагонах СВ - удвічі

ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів

"Укренерго" скасувало обмеження споживачів з 07:00 до 20:00 середи в усіх областях

Україна влітку планує виставити на перші аукціони оренду 109 тис. га агроземель

SENSAR Development має намір побудувати в Ужгороді 5-зірковий готель і житловий комплекс

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА